Powody, dla których warto skorzystać z growboxa

Całoroczny ogród w domu, wszystko na niedużej, dostosowanej do twojego mieszkania powierzchni i naprawdę łatwa uprawa warzyw, owoców i ziół. To tylko część zalet, z powodu których warto skorzystać z growboxa.

Każdy kto chce uprawiać całoroczny ogród, powinien rozważyć uprawę roślin wykorzystując growbox. Świeże i soczyste pomidory, ekologiczne kalafiory i sałaty, a może figowe drzewka? Tymi i wieloma innymi warzyw oraz owocami można się cieszyć dzięki wykorzystania growboxa – czyli specjalnego namiotu do uprawy.

Growboxy umożliwiają ogrodnikom stworzenie optymalnych warunków do uprawy w warunkach domowych. Zazwyczaj są one wykonane z elastycznych materiałów i wyposażone w wentylatory światła, a nawet filtry węglowe.

Odblaskowy materiał w wewnętrznej stronie namiotu zapobiega tworzeniu się tak zwanych gorących punktów. Dzięki temu uprawiane rośliny w pełni korzystają z walorów mikroklimatu. Istotne jest również to, że hodowca może mieć pełną kontrolę nad oświetleniem, wilgotnością oraz temperaturą, w której rosną growboxowe sadzonki, co zapewnia growbox zestaw, w którego w skład może wchodzić wyż. wym. oświetlenie czy wentylatory wraz z przewodami wentylacyjnymi.

Dostosuj growbox do swojego domu

Namioty do uprawy można zainstalować w naprawdę różnych zakamarkach domu i mieszkania. Growbox wcale nie musi znajdować się w pokoju czy w kuchni. Umieścić można go w garażu, szafie, a nawet w piwnicy.

Klimat w namiocie jest w pełni kontrolowany przez ogrodnika, dlatego nie trzeba się martwić o wahania temperatury czy światła. Oprócz tego growboxy są na tyle wygodne i lekkie, że ich przenoszenie z jednego miejsca na drugie wraz z roślinami, nie stanowi żadnego problemu.

Ekologiczne, ekonomiczne i wolne od szkodników

Namioty typu growbox są tak zaprojektowane, że ich wykorzystywanie jest w pełni energooszczędne, a co się z tym wiąże ich eksploatacja nie pochłania zbyt wiele nakładów finansowych na media.

W przeciwieństwie do roślin uprawianych na parapecie, albo sztucznie naświetlanych w pokoju, growboxy wykorzystują wyjątkowy potencjał materiału odblaskowego. Dzięki niemu można zmaksymalizować i zintensyfikować światło.

Wewnętrzne ściany je odbijają i rozpraszają wystawiając rośliny na większą koncentrację światła podczas uprawy w pomieszczeniu. Efekt? Rachunki za prąd są znacznie niższe niż przy domowych uprawach bez wykorzystania namiotów.

Wykorzystanie growboxa jest kluczem do uprawy w pełni ekologicznej i zdrowej. Zamknięta konstrukcja namiotu chroni rośliny przed szkodnikami takimi jak mączliki, mszyce czy przędziorki.  Tak naprawdę zwalczania szkodników w namiocie w porównaniu z tym, na jakie problemy napotykają ogrodnicy uprawiający rośliny na zewnątrz jest znikome. Dopóty, dopóki namiot będzie zamknięty szkodniki nie zagrażają hodowli roślin.

Filtracja powietrza i prostota uprawy

Wiele namiotów do upraw wyposażonych jest w specjalistyczny system filtracji powietrza. Polega on na tym, że zasysa powietrze z wewnętrznych części growboxa, poprzez filtr z węglem aktywowanym, a następnie uwalnia je na zewnątrz. Ten proces fachowo nazywany jest podciśnieniem. Udowodniono zresztą naukowo, że przyczynia się do utrzymania świeżego powietrza w namiocie.

Wyposażone w specjalistyczną aparaturę growboxy nie wymagają specjalistycznej wiedzy, żeby jest skonfigurować i z powodzeniem uprawiać w nich rośliny. Nie trzeba mieć jakiegokolwiek doświadczenia w ogrodnictwie.

Tak naprawdę wystarczy znaleźć tylko odpowiednie miejsce z dostępem do prądu i wody, żeby w domowych warunkach zbierać najbardziej obfite plony. To najlepszy sposób na łatwe i naprawdę udane zbiory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here