eko

W dzisiejszych czasach bardzo dużo mówi się o byciu eko. Staje się to bardzo popularne w kręgu zarówno tych młodych jak i starszych osób. Istnieje wiele kampanii reklamowych uświadamiający jak bardzo plastik wpływa niekorzystnie na nasze środowisko. Rozkłada się ono bowiem na wysypiskach przez wiele lat, przez co zanieczyszcza naszą planetę . Ciężko jest się jednak go pozbyć. Kiedy jest absolutnie wszędzie całkowita rezygnacja z niego może okazać się po prostu niemożliwa. Jednak wcale nie musi tak być. Sprawdź jakie sposoby wcielić do swojego życia, aby pozbyć się z niego plastiku. Sprawdź to sam!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/wyrzuc-ze-swojego-zycia-plastik/

Jak zrezygnować z plastiku? 

Nie będzie to łatwe zadanie, dodatkowo rezygnacja taka może potrwać naprawdę wiele czasu. Nie zniechęcaj się jednak i podejdź do problemu stopniowo. Warto jest zacząć od małych kroczków, a z czasem będziemy widzieli wielkie zmiany. Dobrze jest na początek wprowadzić w swoje życie zasadę less waste. Jest to styl życia, dzięki któremu ograniczamy produkcję śmieci w naszym otoczeniu. Z czasem, być może uda się nam dojść do zasady zero waste, czyli całkowitej rezygnacji z plastiku.

Torby z materiału 

Pierwszą zmianę, którą dobrze jest wsadzić swoje życie, jest zmiana foliowych torebek na te papierowe. Równie dobrze możemy zrobić sobie taką torbę z samodzielnie z materiału. Do zrobienia materiałowej torby będzie nam potrzebna stara koszulka, pościel lub resztka jakiegoś niepotrzebnego materiału. Nie potrzebujemy do tego żadnych zdolności manualnych. Wystarczy jedynie odrobina czasu oraz chęci, aby stworzyć sobie piękną torbę na zakupy. Kiedy nie mamy jednak czasu na tworzenie, inną opcją będzie zakupienie takiej torby przez Internet. Znajdziemy tam wiele wariantów kolorystycznych i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Detergenty domowe jako inicjatywa dla kupnych środków czystości

Środki czystości które możemy zakupić w sklepach zazwyczaj pakowane są w plastikowe butelki lub opakowania. Po zużyciu takiego detergentu butelka trafia do kosza, a następnie na wysypisko gdzie rozkłada się przez wiele, wiele lat. Jest jednak sposób na zminimalizowanie tego problemu oraz zaoszczędzenie pieniędzy. Takim sposobem jest wykonanie domowej roboty środków czystości. Do tego potrzebne będą jedynie ocet (pamiętajmy, żeby kupić ten w w szklanej butelce), soda oczyszczona, a także ewentualnie olejki eteryczne dla przyjemniejszego zapachu. W internecie z pewnością znajdziecie przepisy na środki, które wykonacie w domu dzięki tym produktom.

Zobacz też: http://www.miss-fit.pl/weganizm/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here