Praktyczne i reprezentacyjne lampy oświetlające dom, ogród i podjazd

Oświetlenie domu i ogrodu pełni kilka ważnych funkcji. Zasadniczym celem zakupu lamp zewnętrznych jest zabezpieczenie się przed wejściem na nasz teren osób trzecich. Zapalone światła ograniczają anonimowość i odstraszają intruzów. Oświetlenie ogrodowe przydaje się także domownikom, którzy w porach wieczornych chcą korzystać z ogrodu. Urządzenia świetlne pełnią również rolę reprezentacyjną. Eksponują budynek, ogród i podjazd. Jakiego rodzaju lampy zewnętrzne powinny zatem zainteresować posiadaczy domów jednorodzinnych?

Lampy oświetlające dom

Zadaniem takich lamp jest podświetlenie ścian domu. Taka iluminacja może odbywać się za pomocą lamp ściennych, wiszących lub reflektorów. Zewnętrzne lampy ścienne nazywane są zazwyczaj kinkietami. Najlepszy efekt uzyskamy, montując kilka takich lamp na wszystkich ścianach domu. Kinkiety mogą mieć różną wielkość oraz odmienne sposoby rzucania światła. W sprzedaży są lampy świecące w dół, w górę lub jednocześnie w oba kierunki.

Fajnym elementem dekoracyjnym mogą być zewnętrzne lampy wiszące. Bardzo często wybiera się je jako oświetlenie na taras lub ganek. W opcji są zwisy nowoczesne (na przykład w kształcie białej kuli) oraz stylizowane na starodawne (na przykład o wyglądzie latarni). Każdy znajdzie coś dla siebie.

Godne polecenia są także zewnętrzne reflektory. Sprawdzają się przede wszystkim w tych domach, które nie posiadają instalacji elektrycznej na elewacji budynku. Do wyboru są naświetlacze wolnostojące, wbijane do gruntu oraz montowane do ogrodzenia lub elewacji. Za ich pomocą można oświetlić zarówno cały budynek, jak i poszczególne jego elementy.

Lampy oświetlające ogród

Hitem współczesnych ogrodów są lampy stojące. Sklep Tomix.pl oferuje bardzo szeroki wybór takich lamp. Bez problemu znajdziemy tu egzemplarze pasujące do różnych stylów urządzania ogrodu. Sprzedawca proponuje lampy stojące o różnym kształcie i wysokości. Katalog produktów zawiera lampy w takich kolorach jak: srebrny, czarny, rdzawy. Występują tu produkty matowe i błyszczące, z większymi lub mniejszymi kloszami.

Jeśli w ogrodzie znajduje się zbiornik wodny (basen lub oczko wodne), to również warto go podświetlić. Takie lampy podwodne występują w różnych wariantach. Dostępne są modele o okrągłych i prostokątnych kształtach. Co ciekawe, mogą świecić nie tylko kolorem białym.

Lampy oświetlające podjazd

Lampy najazdowe są szczególnie doceniane podczas okresu jesienno-zimowego, gdy na zewnątrz szybko robi się ciemno. Wspomagają one dobrą widoczność oraz bezpieczeństwo. Niezwykle efektownie eksponują podjazd każdego domu.

Warto jednak pamiętać, aby zakupić lampy, które dedykowane są właśnie podjazdom. Powinny być wykonane z trwałych materiałów. Wysokiej klasy modele nadają się do zamontowania w kostce brukowej lub w płytkach. Nowoczesne lampy najazdowe ze względu na zamontowane w nich energooszczędne żarówki, dostarczają przyjemne światło i nie stanowią zbytniego obciążenia w rachunkach za prąd.

Lampy najazdowe występują w wielu atrakcyjnych kolorach oraz kształtach. Na uwagę zasługują zarówno modele okrągłe, kwadratowe, jak i podłużne. Firma Tomix.pl posiada w asortymencie lampy najlepszych producentów, w tym: Astro Lighting, Azzardo, Ideallux, Led’s C4, Light Prestige, Markslojd, Redlux/Rendl i Spotline. Stanowią one gwarancję niezawodności i ponadczasowego stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here