Rozświetlamy łazienkę

Jeżeli chodzi o dobór, a także rodzaj źródeł światła, łazienka rządzi się swoimi prawami. Wszystko to z uwagi na samą funkcję tego wnętrza. To właśnie tam powstają najpiękniejsze makijaże u kobiet, a ponadto odbywają się przygotowania całej rodziny do wyjścia z domu. Z tego też powodu wszystko musi być dobrze przemyślane, by łazienka cieszyła swoją funkcjonalnością. Sprawdź, jak ją odpowiednio rozświetlić!

Kinkiety w łazience, czyli sprytny sposób na oświetlenie strefowe

W starszych budynkach mieszkalnych łazienka jest zazwyczaj pozbawiona okien, co sprawia, że oświetlenie sztuczne jest jedynym źródłem światła w tym miejscu. Z tego też względu absolutnym błędem jest powierzenie tej funkcji jedynie lampie sufitowej. Nawet w przypadku, gdy łazienka cieszy się dostępem naturalnego światła możemy uznać to za błąd. W końcu wieczorową porą, gdy nadchodzi czas na długo oczekiwany relaks, długa kąpiel w wannie przy mocnym świetle z plafonu traci swój urok…

I tutaj do akcji wkraczają wspomniane w nagłówku – kinkiety. Kinkiety w łazience to znakomity sposób na doświetlenie pewnych części tego pomieszczenia, a także na zaprowadzenie miłego klimatu w pomieszczeniu. Przekonaj się o ich funkcjonalności!

Dlaczego i w jakich strefach warto zamontować kinkiety w łazience?

Powodów do tego jest kilka. My skupimy się na najważniejszych, a mianowicie:

  • Zamontowane przy lustrze ułatwią przygotowania do wyjścia – z tym się zapewne zgodzi każda kobieta, która codziennie wykorzystuje lustro podczas pielęgnacji twarzy, czy też makijażu.
  • Zamontowane we wnękach pozwolą Ci stworzyć klimatyczny, a nawet i romantyczny klimat – oświetlenie strefowe doskonale sprzyja relaksowi podczas domowego spa. Delikatnie padające na kafelki światło, pomoże Ci się odprężyć i wyciszyć, co w przypadku mocnego oświetlenia głównego nie jest możliwe.

Kinkiety w eleganckiej formie, czyli oświetlenie elementem dekoracji

Oświetlenie w łazience powinno być nie tylko funkcjonalne, ale również efektowne. Wybierając odpowiednie modele kinkietów, warto zwrócić uwagę na styl panujący w łazience, by nie zaburzyć harmonii. Oświetlenie dodatkowe powinno idealnie współgrać zarówno z oświetleniem głównym, jak i pozostałą częścią wyposażenia. Jeśli więc postawiłeś na styl skandynawski, trzymaj się tego!

Postawieni przed wyzwaniem zaaranżowania łazienki, mamy wiele obaw. Na szczęście współcześnie mamy mnóstwo rozwiązań, a jednocześnie inspiracji, a więc jest w czym wybierać. Życzymy powodzenia podczas remontu!

Wielki wybór kinkietów łazienkowych znajdą Państwo na http://elampki.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here