Wyznaczniki nowoczesnego stylu w łazience

Bardzo często pragniemy zaprojektować nowoczesne pomieszczenie w swoim domu, jednak nie zawsze wiemy, jakie elementy powinny się w nim znajdować, by zachować ten styl. Na szczęście istnieje wiele wyznaczników współczesnego klimatu, które możemy wkomponować np. w naszą łazienkę. Jest ich na tyle dużo, że możemy z nich wybierać, niekoniecznie korzystając ze wszystkich rozwiązań jednocześnie.

Prysznic w nowoczesnej łazience

Łazienka w nowoczesnym stylu to taka, która ma dobrze zagospodarowaną przestrzeń i jak najmniej zakamarków. Wszystkie elementy we współczesnej łazience są zatem pochowane np. pod tynkiem – jak w przypadku ubikacji czy też prysznica. Takie rozwiązanie daje poczucie estetyki oraz jest praktyczne – łazienka w nowoczesnym wnętrzu jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości. W tym przypadku najczęściej są więc wybierane prysznice bez brodzików, zawierające liniowy odpływ, dzięki czemu każdy skrawek powierzchni jest wykorzystany i nic nie zaburza nowoczesnego klimatu. Prysznice te są pozbawione jakiejkolwiek kabiny bądź przybierają one postać jednej szyby, przez co pomieszczenie wydaje się jeszcze większe niż w rzeczywistości. Warto pamiętać podczas projektowania takiego prysznica, by był pod nim odpowiedni skos, co sprawi, że woda będzie spływała wprost do odpływu, bez żadnych zakłóceń.       

Wanna we współczesnym pomieszczeniu

Długa, relaksująca kąpiel jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy doskwiera nam stres, a nie mamy czasu na wizytę w salonie spa czy też na basenie. Dlatego też szczególnie ważne jest zaprojektowanie pomieszczenia, w którym będziemy czuć się dobrze, a nowoczesny styl ma nam w tym pomagać. Przyciemnione, szklane, eleganckie elementy sprawiają, że ukojenie nerwów przychodzi znacznie szybciej, a kąpiel w wannie wolnostojącej powoduje, że czujemy się jeszcze bardziej luksusowo. To właśnie takie rozwiązanie w nowoczesnych pomieszczeniach jest najczęstsze – wanna stojąca w miejscu, które pozwala wejść do niej z każdej strony, sprawia, że nasze wnętrze nabiera niezwykłego, zadziornego, ale i intymnego charakteru. Bardzo często wanny wolnostojące lokowane są także w sypialni. 

Nowoczesne zagospodarowania miejsc 

Nowoczesność to przede wszystkim harmonia, gładkość i niczym niezmącone powierzchnie. Stąd też w nowoczesnych łazienkach kładzie się duże płytki, najczęściej metodą bezfugową, by stanowiły gładką powierzchnię. Do takiego wrażenia przyczyniają się także meble na dotyk, czyli nieposiadające żadnych uchwytów, lokowane najczęściej w miejscach, gdzie zwykle znajduje się wnęka – w zestawach nadtynkowych, nad ubikacjami czy też pod umywalkami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także nabycie umywalki od razu z szafką, na którą mogą się składać również szuflady. W nowoczesnych łazienkach każdy element powinien być skrzętnie ukryty – stąd też za frontami mebli lokuje się pralki i suszarki, by nie zakłócać ich wyglądem współczesnego stylu, szczególnie gdy urządzenia mają białą barwę, a łazienka utrzymana jest w ciemnych kolorach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here