Salon w nowej odsłonie

Salon jest bardzo specyficznym miejscem w każdym domu. To miejsce gdzie skupia się całe życie rodziny, bo wszyscy domownicy to tutaj się relaksują ale i przyjmują gości. Dlatego jego wystrój i aranżacja, muszą być bardzo dobrze przemyślane, by mógł on pełnić tą dwojaką funkcję. Najgłówniejszą uwagę trzeba skupić na meblach, bo to one są tym, co jest w pierwszej kolejności zauważalne po wejściu do tego pomieszczenia.
Na jakie meble się zdecydować?
Chcąc ładnie urządzić salon, trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę swoje potrzeby i potrzeby innych domowników. Meble muszą pasować do wystroju całego pomieszczenia, ale też powinny być wygodne, mieć odpowiedni rozmiar i styl. Jeśli chodzi o meble do salonu, to w ich skład głównie wchodzi komplet wypoczynkowy ( tapczan, sofa, fotele, pufy), a także komoda, szafa na szkło, ewentualnie barek czy biblioteczka, stół z krzesłami, jeśli salon pełni też funkcję jadalni i stolik kawowy. Wszystkie te meble powinny być w jednym stylu, mogą być nowoczesne albo klasyczne, jak kto woli.
Nowoczesny styl
Można zauważyć, że obecnie więcej jest zwolenników nowoczesnego stylu mebli do salonu, niż klasycznego stylu. Meble nowoczesne do salonu są bardzo efektowne i stylowe. Odznaczają się efektownymi kształtami, wykorzystaniem takich materiałów jak szkło, marmur, skóra czy granit. Meble nowoczesne od razu przykuwają uwagę. Komplety wypoczynkowe w nowoczesnym salonie, zwykle są duże i nieco awangardowe. Mają dużo nowoczesnych udogodnień, jak dodatkowe oświetlenie ledowe, chowane szafki wewnątrz mebla, podnoszone zagłówki i oparcia. Wiele nowoczesnym kanap ma też dodatkową część w formie leżanki, która jest bardzo wygodna i komfortowa. Zwykle nowoczesne kanapy są wykonane z skóry naturalnej albo z ecoskóry, albo mają wstawki z tych materiałów. Przez to są bardzo eleganckie i modne i pasują do nowoczesnych wnętrz. Mają metalowe nóżki i błyszczące dodatki. Stoliki kawowe, które powinny idealnie pasować do nowoczesnego kompletu wypoczynkowego, są zwykle wykonane ze szkła albo są wykończone na wysoki połysk. Są proste w swojej formie, a przez to jeszcze bardziej nowoczesne. Czasem mają one awangardowe wykończenie, szczególnie w odniesieniu do ich nóg. Mogą one mieć nietypowy kształt i materiał wykonania. Czasami są one prawdziwym dziełem sztuki.
Pozostałe meble do salonu
W salonie nie może zabraknąć dużej komody na sztućce i zastawę stołową, przeszklonej witryny na szkło, czy też biblioteczki, jeśli w domu mieszkają miłośnicy książek. Wszystkie te meble powinny być z jednego kompletu, tak by tworzyły jedną spójną całość. Nowoczesne meble tego typu, często mają dodatkowe ledowe oświetlenie, które podkreśla ich wyjątkowość i jest ciekawą ozdobą. Szczególnie witryny na szkło, są w ten sposób podświetlane, co bardzo efektownie wygląda. Komody powinny być nie tylko ładne i nowoczesne ale i funkcjonalne. Muszą mieć głębokie szafki czy szuflady, by można w nich było spokojnie zmieścić całą zastawę stołową.
Do mebli w salonie musi też być stylistycznie dopasowany stół z krzesłami. Te meble są swoistą ozdobą salonu, muszą więc wyglądać i prezentować się jak najlepiej. Nowoczesne stoły są wykańczane na wysoki połysk i najczęściej występują w kolorze czarnym albo białym. Często mają one funkcję rozsuwania, tak by można je było dopasować do większej ilości osób. Do stołu powinny pasować krzesła, w odpowiedniej liczbie. Do nowoczesnych stołów jadalnianych, idealnie pasują krzesła wykończone skórą naturalną albo ecoskórą. Są to bardzo nowocześnie prezentujące się krzesła, które na dodatek są bardzo wygodne i można na nich spędzić długie godziny podczas ucztowania.
Urządzenie salonu w stylu nowoczesnym, jest bardzo dobrym pomysłem, jeśli jest się osobą postępową i chce się stworzyć dom stylowy, gustowny i pasujący do współczesnych standardów. Nowoczesne wnętrza każdego zachwycają, mimo tego, że są dosyć minimalistyczne i mają prostą formę. Warto w nich umieścić przez to jakiś modniejszy akcent dekoracyjny, który zelektryzuje to wnętrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here