Meble plastikowe - zalety i wady

Kiedy jesteśmy posiadaczami małego mieszkania w bloku, mamy trudny orzech do zgryzienia, jeśli przychodzi czas remontu i urządzania naszego gniazdka. Zazwyczaj chcemy, aby mieszkanie było przytulne oraz wygodne. Chcemy też optycznie poszerzyć jego wielkość. Nie za duże mamy pole do manewru, ale istnieje kilka sztuczek, które pomogą nam zoptymalizować przestrzeń. Na pewno musimy pogodzić się z tym, że część naszych rzeczy po sezonie będzie lądować w piwnicy. To normalne, kiedy mieszka się w bloku. Zazwyczaj wynosimy obuwie i odzież po sezonach. Nie zajmuje nam miejsca w szafie – robimy tak szczególnie z kurtkami i płaszczami zimowymi. Możemy też schować te ubrania w szafie. Pakujemy je do worków próżniowych, zajmują wtedy dużo mniej miejsca niż zazwyczaj. Kiedy w naszej sypialni mieści się tylko łóżko i niewielka szafa – dostosujmy nasz przedpokój do przechowywania dodatkowych rzeczy. Na pewno musimy postawić na dobre i inteligentnie zaprojektowane meble do przedpokoju. Najważniejsza jest szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi, która pomieści nasze ubrania, a czasem też sprzęty. Szafa taka spełnia też rolę ściany oraz naszego lustra. Możemy w niej przechowywać odzienie wierzchnie oraz buty, kiedy nie mamy miejsca na porządną szafkę na buty. Kolejnym aspektem, który pomoże nam optycznie zwiększyć powierzchnie naszego mieszkania jest odpowiednie oświetlenie.

Urządzając mieszkanie stajemy przed trudnym wyborem, jakim jest dostosowanie oświetlenia do naszego wystroju oraz gustu. Oprócz tego oświetlenie może zwiększać wizualnie wielkość naszych pomieszczeń. Zwracać powinniśmy uwagę na to, w jakim świetle czujemy się najlepiej. Jeśli są to pomieszczenia o świetle zimnym i bladym – kupujemy takie właśnie żarówki. Inni wolą, kiedy oświetlenie łazienki jest zimne, a reszty domu – ciepłe. W łazience możemy zamontować kilka źródeł światła. Jednym z nich powinno być oświetlenie nad lustrem, istotnie jest dla pań, które się malują oraz dla panów, którzy się golą.

Salon to miejsce, gdzie w ciągu dnia spędzamy najwięcej czasu. Źródłem światła w tym pomieszczeniu może być lampa prosta kupiona w sklepie z oświetleniem albo zamówiona przez Internet. Lampa powinna pasować do wystroju naszego wnętrza oraz zapewniać odpowiedni komfort. Zbyt intensywne światło może powodować, że będziemy czuli się zmęczeni albo rozdrażnienie i boleć nas będą oczy. W pokaźnych salonach można powiesić żyrandol. Wygląda na pewno bardzo dostojnie i elegancko.

Oświetlenie salonu jest również ważne co oświetlenie sypialni. W pokoju, w którym śpimy zazwyczaj główną rolę źródeł światła spełniają małe lampki nocne po obu stronach łóżka. Jeśli nasza sypialna służy nam również za salon – pomyślmy o czymś co zapewni optymalne światło w tym miejscu. Możemy postawić na lampy stojące. W sypialni czasami używamy świeczek oraz lampionów, dają one bardzo mało światła – wprowadzają jednak bardzo romantyczny i przyjemny nastrój. Możemy też zamontować lampki ledowe, które mogą podkreślić nowoczesny wystrój. Stawiając jedną lampę w rogu sypialni sprawimy, że nasza sypialnia będzie wydawać się większa. Tak samo robimy z oświetleniem przedpokoju. Im większe będzie źródło światła, tym nasze pomieszczenie będzie wydawało się przestronniejsze. Można też zamontować małe lampki przy szafie w przedpokoju. Meble do przedpokoju zazwyczaj zajmują pokaźną jego powierzchnię. Nie mamy więc miejsca na nic innego, tutaj sprawdzi się jedna lampa zwisająca na środku pokoju. Kolejnym elementem, który pomoże nam lepiej zagospodarować małą przestrzeń w naszym lokalu jest antresola. Można ją zbudować jedynie w pomieszczeniach wysokich, na przykład w kamienicach spotykamy takie rozwiązanie. Bardzo wysokie sufity pozwalają na zastosowanie antresoli jako sypialni. Zazwyczaj to miejsce jest uwielbiane przez dzieci. Z ochotą spędzają tam czas – może być to idealne miejsce na sypialnie dla nich. Kiedy nie mamy dzieci, a nasza sypialnia spełnia doskonale swoją funkcję – na antresoli możemy gromadzić rzeczy, których aktualnie nie używamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here