Szkło ornamentowe – nowoczesny sposób na dzielenie pomieszczeń

0
1773

Szukasz inspiracji odnośnie materiałów wykończeniowych? Oryginalnym elementem będzie szkło ornamentowe. Zamawiając je na wymiar u dobrego szklarza możesz uzyskać jeden z wielu kolorów, a także faktur oraz grubości tafli.

Co to jest szkło ornamentowe?

Szkło ornamentowe, inaczej szkło dekoracyjne lub ozdobne produkuje się w taki sposób, że powierzchnia szyby zostaje poddana procesowi walcowania. Najpierw podgrzewa się ją do temperatury mięknienia, a następnie przepuszcza między dwoma walcami, które nanoszą wzór na taflę. W taki sposób szklarz uzyskuje ornament wytłoczony na powierzchni gorącej masy szklanej. Dzięki swojej urodzie szkło ornamentowe chętnie stosowane jest do ozdabiania pomieszczeń i architektury. Świetnie komponuje się z innymi materiałami wykończeniowymi. Lubi drewno, beton architektoniczny oraz metalowe aplikacje. Jak możne je wykorzystać w swoim mieszkaniu?

Szkło ozdobne, szkło ornamentowe – czym się charakteryzuje?

Nowoczesne obróbka szkła, którą oferują nam firmy oferujące szkło na wymiar, pozwala w bardzo oryginalny sposób ozdobić wnętrza za pomocą dużych przeszkleń lub mniejszych szklanych aplikacji. Jednym z ulubionym rodzajów szkła, chętnie stosowanym do wystroju pomieszczeń, jest szkło ornamentowe. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim mnogością faktur. Powierzchnia może być chropowata, ozdobiona delikatnymi żłobieniami lub wypukłymi wzorami. Szkło ornamentowe można wykorzystać zamiast klasycznych ścianek z gips-kartonu, do produkcji balustrad, ścianek kabin prysznicowych czy podestów. Już teraz jest to rozwiązanie chętnie stosowane w nowocześnie urządzonych mieszkaniach typu studio oraz biurowcach. Ponadto aplikacje i przeszklenia z ornamentami chętnie wykorzystują producenci mebli oraz stolarki drzwiowej, a także artyści wykonujący witraże.

Szkło na wymiar. Jakie wzory proponują firmy?

Szkło tego typu dostępne na zamówienie oferowane jest w wielu kolorach. To nie tylko szkło w naturalnej, nieco zielonkawej barwie, ale także np. szkło zupełnie przezroczyste lub brązowe. Takie wzory znajdziecie w firmie szklonawymiar.pl. Firma oferuje szkło ornamentowe na wymiar o maksymalnych wymiarach tafli 142×216 cm i grubości 4mm. Klienci mogą także poprosić o szlif polerowany oraz wycięcie dowolnego kształtu. Szlifowanie nadaje krawędziom obły kształt niwelując niebezpieczeństwo skaleczenia.

Szkło ornamentowe a prywatność we wnętrzach

Dzięki temu iż szkło ozdobne jest półprzezroczyste, świetnie chroni prywatności. Stopień zasłonięcia można dozować poprzez wybór odpowiedniego wzoru o mniejszej lub większej przezierności. Dzięki temu tafle można zastosować do dzielenia pomieszczeń oraz jako szybę w drzwiach do łazienki czy sypialni. Szkło ornamentowe robione jest na wymiar i oferowane z dostawą do domu na terenie całej Polski. Firma szklonawymiar.pl sprzedaje najwyższej jakości szkło importowane od belgijskiej firmy AGC. Tafle można montować w zespołach oraz poddawać hartowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here