Wyprzedaż

Aranżacja przestrzeni naszego mieszkania oraz jego wyglądu ma wieloletnią, wiekową wręcz historię. Od wieków bowiem człowiek szczególną uwagę poświęca temu, co posiada oraz co go otacza. Nasz dom czy mieszkanie jest naszą twierdzą, schronieniem i izolacją od otaczającego nas świata. Dlatego tak szczególnie warte jest zadbanie o jego wygląd. To także jedna z kluczowych kwestii, jeśli chodzi o nasze dobre i korzystne samopoczucie. Nasza nieruchomość to bez wątpienia także nasza wizytówka, tak wiele ludzi przywiązuje przecież szczególną uwagę do swojego i cudzego lokum. Chcemy, aby mieszkanie urządzone było według odpowiednich standardów, ale przede wszystkim naszego gustu. Często jednak nie posiadamy odpowiedniej wiedzy i warsztatu, dlatego ubiegamy się o pomoc fachowca. Usługi projektanta wnętrz nie są tanie, dlatego po prostu nie każdego na nie stać. Nie jest to problem nie do pokonania. Trzymając się odpowiednich co prawda licznych, ale prostych zasad możemy ogrom prac i planów wykonać sami. W ten sposób tak bardzo nie ucierpi nasz portfel. Nie przesadzajmy jednak z samodzielnością, czasami po prostu wizyta u fachowa i skorzystanie z jego usługi czy porady to o wiele lepsze rozwiązanie, niż stanie z pracami w miejscu, które jest spowodowane brakiem wiedzy i doświadczenia. Tym, czego z pewnością chcielibyśmy uniknąć jest przecież rozczarowanie.
Planowanie zacznij od miejsc, w których powitasz swoich gości. Przedpokój to miejsce, które ukazuje się naszym oczom zaraz po przekroczeniu progu drzwi mieszkania. Zadbajmy tu o odpowiednie naświetlenie oraz przestrzeń. W tym pomogą nam obszerne, wiszące lustra, które sprawiają, że przedpokój wydaje się większy oraz odbijają promienie światła. Miej na uwadze także porządek, porozrzucane po podłodze buty czy ubrania to raczej kiepska wizytówka, każdy gość ceni sobie schludność i czystość. Dlatego przyda się tu szafka na buty, nie przesadzaj jednak z meblami, ponieważ wtedy przedpokój straci wizualnie na swoich rozmiarach.
Następna ważna kwestia to oczywiście pokoje, w których ugościmy przybysza. Mowa tu o salonie, który przeważnie jest największym pokojem w całym mieszkaniu, a przynajmniej powinien taki być. Tutaj niezwykle ważna będzie kwestia dopasowania wystroju. Meble i kolory ścian oraz rozmieszczenie całości będzie grało kluczową rolę. “Czarne meble – jaki kolor ścian” to i podobne hasła często lądują w oknach wyszukiwarek, bowiem nie jest to wcale proste zadanie. Kolory w pokojach są na tyle ważne, że trzeba się nimi posługiwać z umiarem. Zbyt mocne i jaskrawe kolory nie tylko spowodują optyczne pomniejszenie wnętrza, ale także przebywanie w ich otoczeniu można stać się męczące, pomimo dobrego pierwszego wrażenia, jakie zwykle powodują. Warto kupić kilka obrazów i powiesić na ścianach. Pozbędziemy się w ten sposób, a małe ściany staną się w oczach o wiele szersze, co z odpowiednią grą barw może przynieść świetny dla oka efekt.
Podłoga wykonana z jasnych, dużych kafelek czy drewnianych paneli z pewnością odbijać będzie promienie słoneczne, bardzo podobnie jak lustro. Dzięki temu zadbamy o odpowiedni nastrój w naszym domu podczas słonecznego dnia. W nocy skorzystać możemy z lamp podłogowych, które zastąpią światło wpadające przez szyby naszych okien. Okna to oczywiście kolejna ważna sprawa, warto by były duże i niezasłonięte roletami czy firanami. Dbajmy też o to, by okno było otwarte albo uchylone przez większość dnia. Świeże powietrze korzystnie wpływa przecież na nasze zdrowie i samopoczucie, co także wpływa na percepcje pomieszczenia.
Te wskazówki na pewno pomogą w wykonywaniu aranżu twojego wnętrza. Mnogość materiałów dostępnych w sklepach oraz możliwości, jakie oferuje dzisiejszy rynek może być frustrująca, dlatego jeśli mimo wszystko nie możesz sobie z tym poradzić zapytaj o poradę fachowca. Sama porada często jest bezpłatna, bądź nie kosztuje tyle co pełna usługa. Znacznie lepiej zacząć, kiedy ktoś naprowadzi nas na właściwy tor i uświadomi, czego właściwie oczekujemy od naszego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here