zamek do drzwi

Zarówno w naszych domach, jak i zakładach pracy posiadamy szereg rzeczy, które chcielibyśmy zabezpieczyć przed kradzieżą. Niestety tego typu wykroczenia ciągle się zdarzają, a złodzieje coraz lepiej znają się na swoim fachu. Jeszcze długo nie doczekamy się czasów, kiedy będziemy mogli zostawić otwarty dom lub biuro. Dlatego ciągle dużym powodzeniem cieszą się zamki drzwiowe. W sprzedaży są zarówno modele o klasycznej konstrukcji, jak i niezwykle nowoczesne mechanizmy przeznaczone do zamykania drzwi.

Rodzaje zamków drzwiowych

Biorąc pod uwagę asortyment sklepów oferujących zamki drzwiowe, wyróżnić można następujące rodzaje tych produktów:

  • zamki wierzchnie drzwiowe,
  • zamki wpuszczane drzwiowe,
  • zamki do drzwi przesuwnych,
  • zamki wielopunktowe i listwowe,
  • zamki do aluminium,
  • zamki do PCV,
  • zamki przeciwpożarowe,
  • elektrozaczepy i zawory,
  • zamki meblowe i kasetowe.

Wymienione wyżej zamki różnią się między sobą pod wieloma względami. Wśród nich znajdują się zamki montowane na zewnątrz drzwi (zamki nawierzchniowe) oraz zamki wpuszczane, które umieszcza się wewnątrz drzwi (są niewidoczne). To, na jaki rodzaj zamka się zdecydujemy, zależy od funkcji, jaką ma on pełnić, rodzaju szyldu (okrągły, kwadratowy, podłużny), sposobu ryglowania, rozmiarów zamka, liczby i rodzaju wymaganych certyfikatów. 

Warto wiedzieć, że zamki mogą występować w różnych pokryciach. Dostępne są na przykład okucia malowane, ocynkowane, niklowane, mosiężne, aluminiowe, ze stali nierdzewnej. Specjalną grupę tworzą zamki antypaniczne, które stosuje się na drogach przeciwpożarowych i ewakuacyjnych.

Czym różnią się zamki elektroniczne od zamków tradycyjnych?

Producenci zamków drzwiowych ciągle zwiększają swoją ofertę asortymentową. Umożliwiają zakup zarówno zamków tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Do tych pierwszych zaliczamy produkty, które uruchamiamy mechanicznie, natomiast w grupie drugiej znajdują się zamki elektroniczne.

Zamki elektroniczne występują w kilku wariantach. W opcji są zamki elektroniczne na bazie wkładek, zamki elektroniczne na bazie klamek, zamki szyfrowe, kodowe, na kartę. Głównym celem stosowania zamków elektronicznych jest kontrola dostępu do budynków lub poszczególnych pomieszczeń. Takie zamki to właściwie innowacyjne systemy, którymi można sterować za pomocą specjalnie zaprogramowanego kluczyka elektronicznego, smartfonu, na zasadzie bluetooth i NFC, czytnika linii papilarnych, kodu PIN, karty kodowej zbliżeniowej lub pilota.

Gdzie znaleźć szeroki wybór zamków do drzwi?

Jeśli szukasz sklepu, który posiada szeroki wybór zamków drzwiowych, to z całą pewnością spodoba Ci się oferta firmy Sparta. W katalogu produktów, który znajdziemy pod adresem internetowym: https://www.sparta.com.pl/pl/zamki, występują zarówno klasyczne zamki na klucz, jak i produkty zamkowe najnowszej generacji. W sprzedaży znajdują się wyroby takich producentów jak: Gerda, Yale, Lob, Jania, Yeti, Metalplast Częstochowa, Winkhaus, Elektra.

Co istotne sklep oferuje także wiele innych akcesoriów drzwiowych. Na klientów czeka imponujący zbiór dostępnych od ręki: klamek, wkładek, zawiasów, okuć okiennych i drzwiowych, kłódek i sejfów. Warto zapoznać się także z ofertą balustrad, poręczy, narzędzi oraz artykułów służących do montażu okien i drzwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here