Wiklinowe meble najlepsze!

Każdy z nas podczas dzieciństwa na pewno był święcić jajka podczas Wielkanocy. Tak samo każdy z nas malował pisanki w przed dzień święcenia. Każde dziecko dostawało koszyk wiklinowy pełen aż po brzegi produktów niezbędnych do przygotowania śniadania wielkanocnego. Najpierw musimy zastanowić się nad tym, co to w ogóle jest wiklina. Już tłumaczę, wiklina są to młode pędy kilku rodzajów wierzby, które coś po zerwaniu poddawane obróbce. I w taki oto sposób powstanie niezbędny surowiec do produkcji rzeczy takich jak meble wiklinowe.

Czym charakteryzują się meble wiklinowe?

Przede wszystkim lekkością oraz mobilnością. Wiklina to bardzo cienki materiał, lecz odpowiednio przygotowany jest bardzo trwały. Meble wiklinowe są bardzo lekkie, praktycznie każdy jest w stanie przestawić fotel wykonany z wikliny w zupełnie inne miejsce, natomiast to przestawienia fotela z litego drewna potrzeba nam co najmniej dwóch silnych mężczyzn, jeśli nie trzech. Już mamy pierwsze zalety, jakie posiadają meble wiklinowe, jest ich znacznie więcej. Drugim bardzo ważnym plusem jest ceną, jaką idzie nam zapłacić za pojedynczy mebel wykonany z wikliny. Wiklinowy fotel bujany dostaniemy już za trzysta złotych i jest on solidny i wart uwagi natomiast klasyczne fotele są dużo droższe i ich ceny oscylują w granicach od 150 złotych i nawet powyżej 10 tysięcy złotych. Cena w dużym stopniu zależy od materiału, z jego został wykonany fotel. Kolejnym bardzo popularnym meblem wiklinowym jest stół, a raczej stolik. Wiklinowy stolik nie może się pochwalić zbyt wielką powierzchnią blatu, jednakże do wiklinowych krzeseł takowy stół, będzie najbardziej pasował, z drugiej strony stół wiklinowy nie służy do tego, by jeść przy jego pomocy obiad, lecz do picia kawy w ogrodzie wraz z kawałkiem cista. Koszt wiklinowego stołu to około 160 do 170 złotych. Koszt nie jest zbyt wysoki, porównując wielkie stoły za kilka tysięcy złotych. Kolejnym meblem, jaki możemy dostać na rynku, jest skrzynia wiklinowa. Możemy taką znaleźć w każdej łazience. Często jest używana do zbierania brudnych rzeczy do prania. Równie dobrze może służyć nam jako magazyn na rzeczy, jest przewiewna oraz bardzo łatwa w zmianie jej położenia ze względu na małą wagę. Wielkie drewniane skrzynie nie przepuszczają tyle powietrza do swojego wnętrza, ale są dużo cięższe. Koszt takiej wiklinowej skrzyni to około 170 złotych. Bardzo podobne zastosowanie mają kosze wiklinowe, różnią się tylko od skrzyni swoim kształtem. Jeśli mamy mniej miejsca do dyspozycji to proponuje właśnie kosz, jest znacznie wyższy, ale zarazem mniej zajmuje powierzchnia podstawy względem skrzyni, koszt kosza wiklinowego to około 150 złotych. Poza fotelem bujanym znajdziemy również wiklinowe krzesło, które sprawdza się równie dobrze, jak drewniane, lecz kosztuje dużo mniej. Wystarczy, że dodamy sobie do takiego wiklinowego krzesła poduchę na siedzenie i praktycznie niczym się nie będzie różniła wygoda korzystania od klasycznego drewnianego krzesła. Poza krzesłami i fotelami możemy również znaleźć na rynku pufy oraz stołki wiklinowe, a nawet kosze do zbierania prania.

Meble wiklinowe to również szafy, co prawda zawierają najczęściej tylko jeden regał i same pułki, ale trzeba pamiętać o tym, że do produkcji mebli wiklinowych używamy naturalnego surowca i bardzo ciężko uformować wymyślne kształty. Wiklinowa szafa jest ciekawym dodatkiem do mebli znajdujących się np. w salonie. Można na niej ustawić kilka pamiątek rodzinnych i bardzo ładnie będzie się prezentować.

Teraz kilka słów oo tym gdzie można zastosować meble wiklinowe. Pierwszym ze sposobów jest oczywiście ogród. Jeśli takowy posiadamy, koniecznie musimy nabyć, meble wiklinowe, ponieważ nie ma nic przyjemniejszego niż czytanie książki w wiklinowym fotelu podczas letniego popołudnia. Trzeba jasno zaznaczyć, że meble wiklinowe posłużą nam znacznie dłużej, jeśli będziemy odpowiednio o nie dbali. Czyli na czas zimowych mrozów musimy chować nasz meble wiklinowe w miejsce, gdzie nie będą narażone na wilgoć oraz bardzo niskie temperatury.

Po przeczytaniu tego artykułu każdy będzie wiedział jakie meble wiklinowe są dostępne na rynku, jakie są ich ceny i jak można je zastosować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here