Wkrętarko wiertarki akumulatorowe - podstawowe informacje

Każdy majsterkowicz wie, że wiertarko wkrętarka akumulatorowa jest jednym z najpotrzebniejszych narzędzi, które muszą się znaleźć w ich kolekcji. Dzięki jej działaniu jesteśmy w stanie ułatwić i usprawnić naszą pracę nad usterkami. Sprawdza się świetnie jako wiertarka, gdyż można nią swobodnie operować w trudno dostępnych miejscach wewnątrz, a zarazem prace na zewnątrz można wykonać przy użyciu tego samego narzędzia. Tak o to wiertarko wkrętarka akumulatorowa zyskuje miano narzędzia wielofunkcyjnego.

Wiertarko- wkrętarka bezprzewodowa występuje w kilku wariantach tak, aby usatysfakcjonować jej użytkownika w każdej sytuacji. Są produkowane przez wiele marek, co niesie ze sobą różnicę w cenie i analogicznie patrząc- w jakości. Koszta kupna takiego sprzętu oscylują między 100 zł a 2000 zł. W przypadku takich zakupów jakość produktu jest wprost proporcjonalna do ceny. Warto jednak przemyśleć ten zakup i dobrać go do naszych potrzeb. Wybierajmy też tylko renomowane firmy, aby nie przepłacić.

O czym warto pamiętać kupując wkrętarkę?

Patrząc pierwszy raz na te narzędzia ciężko jest znaleźć między nimi jakieś znaczące różnice. Na początek dobrze jest sprawdzić parametry baterii, gdyż jest to ważna składowa dobrego funkcjonowania produktu. Najpopularniejszą, wybieraną mocą, rekomendowaną przez producentów jest 12V. Jest to jednak informacja, która jednak nie przekłada się na żywotność baterii. Ta wartość jest podana w amperach. Baterie o niskim wskaźniku amperażu nie działają długo, a dodatkowo oznacza to długi czas ładowania, który potrafi dojść do 8 godzin. Z tego powodu posiadanie takiego sprzętu może się przydać do nieznacznych prac domowych.

Porównując z wkrętarkami lepszej jakości, posiadają one parametry 36 Wat, a ich wytrzymałość sięga 3AH. Oznacza to, że są one przystosowane do długiego i ciężkiego eksploatowania, a często do naładowania potrzebują zaledwie 15 min. Do różnic w modelach można zaliczyć również możliwość płynnego regulowania prędkości obrotów, siłę odkręcania, szybkiego lub wolnego biegu, a w mocniejszych modelach znajdziemy funkcję udaru. Typowymi wiertarko wkrętarkami wielofunkcyjnymi są modele produkowane przez Black & Decker oraz DeWalt.

Wiertarko-wkrętarki renomowanych firm dostępne są w sklepie EBMiA.plhttps://www.ebmia.pl/wiertarki-wiertarkowkretarki-c-1805_4698_4739_4742.html

EBMiA.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here