Wózek biegowy - by rodzina żyła aktywnie

Współczesne rodziny żyją inaczej niż poprzednie pokolenia. Rodzice są zabiegani, dużo pracują, ale także zupełnie inaczej się relaksują. Ich życiu towarzyszy w sport – i to wcale nie w małych dawkach! Czy to możliwe: żyć aktywnie, nie zaniedbując przy tym potrzeb dziecka? Oczywiście, że tak! Na rynku już dawno pojawił się wózek biegowy, który nie tylko ułatwia codzienny trening rodzica, ale także rozkochuje dziecko w aktywnym stylu życia. Co powinieneś o nim wiedzieć?

Kiedy jesteś bezdzietnym biegaczem, treningi możesz zacząć od zaraz. Na początku nie jest konieczna inwestycja w nic, czego nie miałbyś w swojej szafie. Kiedy jednak chcesz biegać z dzieckiem, twoim priorytetem musi stać się jego bezpieczeństwo. I to właśnie zapewnia ci wózek biegowy. Musi być jednak naprawdę dobrze dobrany. Co to znaczy? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, gdy planujesz kupić wózek do biegania z dzieckiem.

Jak wybrać wózek biegowy?

Czym różni się wózek biegowy od zwykłego wózka dziecięcego? Przede wszystkim na inne koła. W tradycyjnych modelach są naprawdę różne i ich rodzaj, wielkość czy sposób pompowania nie mają większego znaczenia. Tymczasem bieganie z dzieckiem wymusza na tobie znalezienie tych właściwych. Muszą być duże, tzn. mieć min. 12 cali. Wózek biegowy ma 3 koła – przednie powinno mieć blokadę skręcania, by nie występowały niekontrolowane ruchy przy dużej prędkości biegu. To bardzo niebezpieczne dla maluszka.

Zwróć również uwagę, jaka jest amortyzacja. Pamiętaj, że biegasz dość szybko i po różnych terenach. Dobry wózek biegowy chroni maluszka przed nieprzyjemnymi i niepożądanymi w jego rozwoju wstrząsami.

wózek do biegania z dzieckiem.

Kolejna niezwykle ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa rzecz to pasy bezpieczeństwa. Profesjonalny wózek biegowy wyposażony jest w te 5-punktowe, dokładnie takie same, jak w przypadku bezpiecznych fotelików samochodowych.

Dla samego biegającego bardzo ważna będzie także waga wózka. Im bowiem jest cięższy, z tym większym wysiłkiem wiąże się bieg. Dodając do tego jeszcze konieczność zniesienia czy wniesienia go po klatce schodowej w bloku, trening robi się znacznie bardziej intensywny niż planowałeś. Przed zakupem upewnij się, jak dużo waży wybrany przez ciebie wózek biegowy.

Naprawdę istotnym elementem jest jeszcze hamulec ręczny. Kiedy w trakcie biegu wydarzy się coś potencjalnie niebezpiecznego, to właśnie za jego pomocą szybko uda ci się zatrzymać nawet rozpędzony wózek biegowy. Zrobisz to znacznie skuteczniej niż przy użyciu siły własnych mięśni.

Dodatkowe wyposażenie wózka do biegania z dzieckiem

W czasie treningu z dzieckiem najważniejsze jest jego bezpieczeństwo – tego nie sposób podważyć. Dlatego wózek biegowy powinien być wyposażony w specjalną linkę przypinaną do dłoni, dzięki której wózek biegowy ci nie ucieknie. Ale czy to wszystko, o czym warto pamiętać?

Bieganie z dzieckiem może trwać ponad godzinę. Bardzo często zdarza się, że ukołysany w ten sposób maluszek zasypia. Gdy jednak dziecko rośnie, zdarza mu się to coraz rzadziej. Musisz być przygotowany na każdą ewentualność, dlatego zwróć uwagę, czy wybrany przez ciebie wózek biegowy posiada kieszenie na przekąski i zabawki. Możesz potrzebować wody, książeczki czy pieluszki na zmianę. To wszystko warto mieć zawsze pod ręką.

Bieganie z dzieckiem to bardzo dobry pomysł. Poprawisz sobie nastrój, zadbasz o kondycję, spędzisz trochę czasu z maluszkiem, przekazując mu zdrowe wzorce. Ważne jest jednak, by robić to z głową. Tylko profesjonalny wózek biegowy zapewni twojemu dziecku bezpieczeństwo w czasie waszego wspólnego treningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here