Jaki fotelik samochodowy 4-12 lat wybrać

Chociaż pierwszy i drugi fotelik dla dziecka rodzice wybierają z wyjątkową rozwagą, w przypadku 4-latka priorytety niepotrzebnie się zmieniają. A przecież jego zdrowie i życie jest dokładnie tak samo ważne! Dlatego właśnie jako rodzic musisz zadbać o to, w czym przewozisz swoje dziecko. Wybierz fotelik samochodowy 4-12 lat, który zapewni wam bezpieczną i spokojną podróż dokąd tylko chcecie. 

Wydawać by się mogło, że coraz bardziej zaostrzające się prawo drogowe w Polsce zdążyło już skutecznie uregulować kwestie przewożenia dzieci. Tymczasem dostępne w sklepach foteliki samochodowe do 36 kg to często zwyczajny kawałek styropianu obszyty materiałem. Zdarza się także, że rodzice przewożą kilkulatka na samej podstawce, która nie ma w ogóle oparcia! Na szczęście, są też foteliki samochodowe z homologacją i-Size, które spośród wszystkich dostępnych obecnie w sprzedaży wyróżniają się dużą skutecznością w czasie kolizji drogowej. Rzeczywiście chronią twoje dziecko podczas wypadku.

Dlaczego warto wybrać fotelik iZi Flex FIX i-Size?

Każdy fotelik samochodowy 4-12 lat ma jedno podstawowe zadanie – zapewniać bezpieczeństwo podróżującemu w nim dziecku. Fotelik z homologacją i-Size przeszedł pozytywnie najbardziej rygorystyczne testy. Posiada doskonałą ochronę boczną, która zapewnia dziecku najwyższe bezpieczeństwo w przypadku zderzenia bocznego, prowadnica pasa biodrowego zapewnia jego prawidłowe ułożenie, dzięki czemu podczas kolizji pas nie uciska na brzuch dzieka. To dla rodzica pewność, że może podróżować bezpiecznie.

BEZPIECZEŃSTWO 

Dzięki zgodności z najnowszą homologacją i-Size fotelik IZI Flex FIX i-Size zapewnia spełnienie najwyższych wymogów bezpieczeństwa. Spośród innych dostępnych na rynku wyróżnia się modułowym systemem bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że producenci zdecydowali się zrezygnować w jego projekcie z podłokietników. W ten sposób niemal do zera zminimalizowali szansę na złe przeprowadzenie pasa biodrowego. Chroni to twoje dziecko przed poważnymi urazami brzucha.

To ciągle nie wszystko. Fotelik z homologacją i-Size ma dodatkową ochronę boczną SIP+. Umieszczona po jego zewnętrznej stronie wyraźnie zmniejsza obciążenie siłami uderzenia bocznego. To dodatkowe bezpieczeństwo dla twojego dziecka w czasie kolizji.

Fotelik z homologacją i-Size

Aby maluchy i ich rodzice podróżowali bezpiecznie, foteliki samochodowe z homologacją i-Size mają specjalnie zaprojektowane prowadnice pasa biodrowego. Producenci inspirowali się adapterem do pasów dla kobiet w ciąży, dzięki czemu nie musisz martwić się, że w czasie ewentualnej stłuczki dojdzie do tzw. nurkowania. Twoje dziecko jest bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

WYGODA

W podróży nikt nie chce się męczyć – twoje dziecko również. Wybierając fotelik samochodowy 4-12 lat, musisz o tym pamiętać. Dlaczego warto wziąć pod uwagę fotelik i-Size?

Przede wszystkim, połączeniem bezpieczeństwa i wygody jest wysokie oparcie. Daje możliwość pełnej regulacji wysokości zagłówka. Możesz tego dokonać już w chwili, gdy dziecko siedzi w środku – dzięki temu na pewno uda ci się zrobić to znacznie dokładniej. Pamiętaj, że prawidłowo ustawiony fotelik to większa ochrona na wypadek zderzenia.

Dziecko powyżej 4 roku życia bardzo często w samochodzie śpi – zwłaszcza w długiej trasie. Dlatego dla jego wygody niemal niezbędna jest możliwość odchylenia oparcia tak, by mogło spać w jak najbardziej komfortowej pozycji. Fotelik samochodowy i-Size zapewnia, że tym czasie jego najczulsze miejsce, czyli główkę, wspierać będzie zagłówek w kształcie litery V. Jego dodatkową zaletą jest pełna widoczność po bokach w chwili, gdy dziecko chce przyglądać się mijanym pejzażom.

Warto wiedzieć, że foteliki samochodowe z homologacją i-Size jako jedyne na rynku dają możliwość zamontowania 3 sztuk na jednej kanapie. Oznacza to, że to najlepsze rozwiązanie także dla dużych rodzin!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here