Wykorzystanie drewna w modnych wnętrzach

0
2781

Drewno należy do surowców najczęściej stosowanych we wnętrzach. Jeśli chcecie wiedzieć, jak wprowadzić je do nowoczesnej i modnej aranżacji, gorąco zachęcamy do lektury i poznania najnowszych trendów aranżacyjnych.

Drewno – różne oblicza materiału

We wnętrzach stosuje się rozmaite gatunki drewna, z których każdy ma nieco inne właściwości. Część wyróżnia twardość, inne odznaczają się lekkością lub pięknym kolorem i rysunkiem słojów.

Drewno nadaje się do produkcji mebli, boazerii, podłóg oraz wszelkich sprzętów dekoracyjnych.

Powszechnie stosuje się gatunki rodzime, jak dąb lub sosna, choć obecnie wielkim zainteresowaniem cieszą się odmiany egzotyczne, np. teak, doussie, merbau. Drewna sprowadzane z tropikalnych krajów wyróżnia wysoka wodoodporność, lekkość i trwałość. Dzięki temu, można stosować je nawet w szczególnie wymagających przestrzeniach.

Co można wykonać z drewna?

Zróżnicowane właściwości sprawiają, że z drewna wykonuje się niemal dowolne elementy domowego wyposażenia – od standardowych mebli, które znamy od wieków, aż po nietypowe produkty. Dziś chcielibyśmy się skupić na dwóch rozwiązaniach, które w ostatnich miesiącach zdobywają coraz szersze grono zwolenników. Są nimi: drewniane lampy i umywalki.

Drewniane, ponadczasowe umywalki

Umywalki zrobione z drewna to jeden z najciekawszych trendów ostatnich miesięcy. Naturalne ciepło, izolacyjność oraz nietuzinkowy wygląd materiału sprawiają, że projektanci wnętrz oraz osoby prywatne chętnie decydują się na zamontowanie uniwersalnych i ponadczasowych drewnianych umywalek w mieszkaniach i domach.

Do ich produkcji stosuje się gatunki odporne na szkodliwe działanie wilgoci. Dla optymalnego zabezpieczenia nasącza się je często impregnatami. Spośród odmian krajowych, używa się wiśni i jaworu, z egzotycznych najczęściej stawia się na wenge, padouk czy wspomniane wcześniej merbau.

Drewniane umywalki dodają ciepła i przytulności we wnętrzach. Bez przeszkód można je wprowadzać do łazienek nowoczesnych i klasycznych, w których stają się oryginalną, funkcjonalną ozdobą.

Źródła światła obudowane drewnem

Źródła światła obudowane drewnem

Drewniane elementy wyposażenia to podstawa wielu modnych trendów aranżacyjnych – od stylu nowoczesnego, przez minimalistyczny i skandynawski, aż po eko architekturę. Dodają przytulności, są eleganckie i niezmiernie trwałe.

O ile meble z drewna to rozwiązania powszechne, o tyle drewniane lampy jeszcze niedawno uznawano za ekstrawagancję. W tym sezonie stały się jednak jednym z najważniejszych trendów.

Drewno wykorzystuje się nie tylko przy pojedynczych elementach konstrukcyjnych. Tworzy się z nich nawet całe osłony źródła światła, jak choćby w nowoczesnej, minimalistycznej lampie Ancona Wood, którą można znaleźć w sklepie Azzardo.com.pl, pełnym produktów oświetleniowych najwyższej klasy.

Drewniane oprawy dają rozproszone, ciepłe światło, które perfekcyjnie wpisuje się w każdą przestrzeń wypoczynkową, budując przyjemną, relaksacyjną atmosferę.

Drewno łagodzi obyczaje – piękne i nowoczesne wnętrza z drewnianym wyposażeniem

Drewno uznaje się za niezmiernie elegancki i trwały materiał do wnętrz. Warto po nie sięgać, jeśli zależy nam na wysokiej jakości domowych sprzętów.

Obecny sezon pokazuje, że powszechnie znane rozwiązania to nie wszystko. Drewno otrzymuje zupełnie nowe oblicza, które warto wykorzystać do urządzenia wnętrz nietuzinkowych, przytulnych i naprawdę funkcjonalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here