Wzmacniacze zintegrowane

Wzmacniacze zintegrowane to bardzo ważny element domowych zestawów audio. Pozwalają uzyskać optymalną moc potrzebną do wysterowania kolumn głośnikowych. Maksymalny poziom głośności zależy w głównej mierze od klasy urządzenia. Co warto wiedzieć więcej na temat tych urządzeń? Podpowiadamy.

Czym są wzmacniacze zintegrowane?

Wzmacniacz zintegrowany składa się z dwóch podstawowych elementów, które odpowiadają za przekazywanie dźwięku. Przy wejściu sygnału znajduje się tak zwany przedwzmacniacz, który odpowiada między innymi za regulację oraz wstępne wzmocnienie. Natomiast przy wyjściu znajduje się końcówka mocy. Dociera tam przefiltrowany sygnał, który jest następnie przesyłany dalej do głośników wraz z ich zasilaniem. We wzmacniaczu zintegrowanym wszystkie elementy znajdują się w jednej obudowie. Na rynku znajdziemy także urządzenia dzielone. W takim przypadku poszczególne komponenty znajdują się w osobnych obudowach.

Na co zwrócić uwagę wybierając wzmacniacz zintegrowany?

Wybierając konkretny model wzmacniacza zintegrowanego należy zwrócić uwagę na to, aby był on w stanie wytworzyć czysty i klarowny dźwięk bez zbędnych zakłóceń. Pod tym względem należy sugerować się marką urządzenia. Znane i cenione firmy przywiązują dużą wagę do prowadzenia zaawansowanych badań. Wprowadzają także innowacyjne rozwiązania, które pozwalają jeszcze lepiej odwzorować dźwięk o dużej mocy, bez utraty jego jakości. Zwłaszcza poszukując sprzętu dla dużych salonów warto wybierać urządzenia, które są dopasowane także do dużych pomieszczeń. Należy także upewnić się, że moc głośników jest adekwatna do systemu wzmacniającego. W innym przypadku mogą one zostać uszkodzone.

Dobry wzmacniacz zintegrowany powinien odznaczać się także eleganckim wyglądem oraz intuicyjną obsługą. Zwłaszcza pod kątem integracji z każdym dostępnym systemem głośnikowym. Warto także upewnić się, że do urządzenia dołączony jest pilot. Pozwoli on na wygodną obsługę i jeśli posiadamy kilka systemów głośnikowych to bez wstawiania z kanapy możemy je swobodnie przełączać. Ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnych urządzeniach jest system szybkiego wyciszenia bez konieczności wyłączania urządzeń.

W dobrych wzmacniaczach zintegrowanych znajdziemy także wysokiej klasy zabezpieczenia, które mają istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku zasilania głośników o dużej mocy. Mowa tutaj o systemie ochrony przed przegrzaniem oraz przed zwarciem. Jeśli tworzymy zintegrowany zestaw głośników pod kino domowe to warto upewnić się, że sprzęt wyposażony jest w takie funkcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here