Jaki kolor rolet do błękitnych ścian

Wnętrza pomieszczeń w naszych mieszkaniach powinny być urządzone spójnie, tworząc jedną, pięknie prezentującą się całość. Dlatego też tak istotny jest dobór odpowiedniego koloru rolet do barwy, jaka widnieje na ścianach. Jakie kolory rolet będą pasowały do błękitnych ścian.

Błękit- modny czy problematyczny?

Kolor błękitny zdobywa coraz większą popularność, zarówno wśród właścicieli mieszkań, jak i dekoratorów wnętrz. Dodaje on pomieszczeniom lekkości, pozwala wprowadzić do nich więcej światła, a także działa na nas uspokajająco. Co istotne, kolor błękitny sprawdzi się zarówno w małych pomieszczeniach, jak i w bardzo przestrzennych pokojach. Choć jest to bardzo modna barwa, błękitne ściany mogą okazać się także bardzo problematyczne pod kątem doboru odpowiednich dodatków, w tym na przykład mebli czy rolet. Na tym etapie należy zdecydować, czy całość chcemy utrzymać w jasnej tonacji, czy może poszukujemy jakiegoś ciekawego przełamania? A może zależy nam na tym, aby wnętrze, w którym znajdują się błękitne ściany, aż emanowało radością i blaskiem?

Dobór odpowiedniej koncepcji

Czym kierować się przy wyborze koloru rolet, jeśli postawiliśmy na błękitne ściany? Otóż warto postawić na jedną z trzech koncepcji, jakimi są:

– dopełnienie,
– kontrast,
– idealne dopasowanie.

W kontekście dopełnienia mówimy o monochromatyzmie, czyli dekorowaniu pomieszczeń elementami w tej samej barwie, lecz innych jej odcieniach. Jeśli wybraliśmy błękitne ściany, to w oknach możemy umieścić granatowe rolety rzymskie. Tymczasem w przypadku kontraktu mówimy o pewnym przełamaniu obowiązującego schematu. Wtedy też do niebieskich ścian możemy dobrać rolety plisowane w kolorze pomarańczowym, zielonym bądź czerwonym. Ważne, aby kolory rolet były wyraziste i rzucały się w oczy. Warto jednak mieć na uwadze, że kontrast wymaga doboru odpowiednich dodatków, które sprawią, że całość będzie wyglądać w miarę spójnie, a nie chaotycznie. O idealnym dopasowaniu mówimy natomiast w przypadku, gdy kolor ścian pokrywa się z kolorem rolet. Mogą one mieć nieco inny odcień, lecz powinny pozostawać w podobnej tonacji.

Klasyczna biel- wybór dla każdego

Osoby, które uważają, że kolorowe rolety nie pasują do błękitnych ścian, mogą postawić na klasyczną biel. Idealnym wyborem będą rolety dzień noc, które zwykle mają właśnie kolor biały. Sprawdzają się one w każdym pomieszczeniu, a dodatkowo świetnie zastępują klasyczne firany. Tego typu rozwiązanie dedykowane jest wszystkim, którzy cenią sobie harmonię oraz praktyczne podejście do aranżacji wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here