Żarówki LED – nowoczesny sposób na oszczędność energii i pieniędzy

Z roku na rok konsumenci szukają coraz bardziej energooszczędnych źródeł światła, które pozwolą na obniżenie zużycia prądu w domu, jednocześnie nie odbijając się na samej mocy. Z pomocą przychodzą producenci i sklepy internetowe oferujące bogaty wybór żarówek LED – nowoczesnego sposobu na oszczędność energii i pieniędzy.

Czym jest oświetlenie LED?

Oświetlenie LED wykorzystuje do wytworzenia światła specjalnie diody elektroluminescencyjne, które zamknięto w obudowach żarówek o standardowych gwintach. Właśnie dlatego akcesoria mogą być z powodzeniem używane w większości modeli lamp dostępnych obecnie na rynku. Jeśli chodzi o samą barwę strumienia, to jest za nią odpowiedzialny luminofor emitujący światło żółto-zielone, które następnie miesza się z tym wytwarzanym przez diodę – w efekcie uzyskuje się różne temperatury barwowe bieli, czyli od zimnych, aż po ciepłe. Co więcej, w przeciwieństwie do swoich klasycznych odpowiedników, żarówki LED nie mają pręcika. Nie wykorzystują także gazu stosowanego w świetlówkach energooszczędnych.

Zalety oświetlenia LED

Popularność oświetlenia LED nie jest przypadkowa – nowoczesna technologia produkcji pozwoliła na stworzenie źródła światła uznanego przez Garry’ego Allena za rewolucję. Jedną z największych zalet żarówek jest oszczędność nie tylko energii, ale także pieniędzy. Już sama instalacja akcesorium w lampie pozwala nawet na 90-procentowe zmniejszenie zużycia prądu, co automatycznie przekłada się na obniżenie regularnych wydatków. Szacuje się, że okres żywotności żarówek LED wynosi od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu godzin, w trakcie których zużyliśmy do 30 tradycyjnych produktów. Przykładowo – wymiana już jednego źródła światła w domu na akcesorium LED marki Philips, które zamówisz np. w sklepie Elektromag.pl, pozwala zaoszczędzić ponad 40 zł w skali roku!

Oszczędność energii i pieniędzy to tylko jedna z wielu zalet oświetlenia LED. Konsumenci docenili również jakość światła emitowanego przez żarówki. Wykorzystanie widma ciągłego i doskonały wskaźnik oddania barw sprawiają, że zostawiają swoje klasyczne odpowiedniki daleko w tyle. Nie bez znaczenia jest także bogaty wybór różnorodnych kolorów – nie musisz ograniczać się wyłącznie do bieli, oświetlenie LED może przyjmować odcienie niebieskiego, zieleni, różu i kilkunastu innych milionów. Ze względu na brak zjawiska nagrzewania żarówki mogą być także wykorzystywane w miejscach, w których niezbędne jest zachowanie niskich temperatur, np. chłodniach.

Żarówki LED a środowisko

Mówiąc o zaletach żarówek LED, nie można zapomnieć o pozytywnym wpływie na środowisko, którego poziom degradacji wymaga podjęcia radykalnych i skutecznych kroków ograniczających produkcję odpadów. Z pomocą nowoczesnego oświetlenia, które starcza nawet do 30 tysięcy godzin, obniżasz liczbę wyrzucanych jarzeniówek, jednocześnie chroniąc otoczenie przed szkodliwymi substancjami. W końcu nawet w energooszczędnych świetlówkach wykorzystuje się niebezpieczną rtęć, która przyczynia się do jego degradacji – na szczęście żarówki LED są wolne od gazów, co czyni je o wiele bezpieczniejszymi źródłami światła dla środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here