Jakie dywany najlepiej sprawdzają się w łazience?

0
1744

Ostatnie etapy urządzania łazienki to zazwyczaj zakup akcesoriów i tekstyliów, które pełnić będą funkcje praktyczne i estetyczne jednocześnie. Dywan w łazience rzadko kiedy jest kwestią sporną. Ten niewielki element wyposażenia znajduje się niemal w każdej i nic w tym dziwnego, gdyż zapewnia stopom przyjemną miękkość i ciepło po wyjściu spod prysznica lub z wanny. Na wybór najlepszego warto więc poświęcić więcej czasu.

Materiał dywanu – który będzie najlepszy do łazienki?

              Szczególną dużą popularnością cieszą się dywany z włókien sztucznych, najczęściej jest to poliamid. Pozwala on uzyskać wyjątkową miękkość, która jest przyjemna podczas kontaktu ze skórą. Dywany do łazienki tego typu są nie tylko miłe w dotyku, ale też ciepłe. Dostępne w wielu fakturach, wzorach i kolorach staną się dopełnieniem każdej łazienkowej aranżacji. Warto również wspomnieć, że dywany z tworzyw sztucznych można prać w pralce.

              Kolejną antypoślizgową propozycją są dywaniki gumowe. Choć spełniają swoje zadanie, czyli zapewniają bezpieczeństwo podczas kontaktu mokrych stóp ze śliskimi płytkami, to zarówno pod względem dotyku, jak i estetyki niestety nie są w stanie zachwycić.

              Drewniane podesty – to rozwiązanie, które prezentuje ciekawe walory estetyczne, spełnia swoją funkcję antypoślizgową, jednak nie zapewni stopom komfortu. Podesty są trwałe, ale również twarde.

Kształt idealny, czyli jaki?

              Standardową opcją są dywanik prostokątne. Szczególnie wygodne w przypadku wanien i brodzików o regularnym, prostym kształcie. Jeśli jednak w łazience znajduje się wanna narożna lub prysznic z zaokrąglonym brodzikiem, lepiej sprawdzą się dywany o dopasowanym kształcie. Jeśli pomieszczenie ma większy metraż, ciekawym i estetycznym rozwiązaniem będzie wyposażenie łazienki w dwa lub trzy dywany o różnym rozmiarze, jednak tym samym wzorze i materiale. To w zdecydowany sposób podniesie walory estetyczne wnętrza, ale zapewni też komfort podczas korzystania z łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here