Niezwykłe stoły do jadalni z litego drewna

Stoły z litego drewna, podobnie jak inne meble z tego pięknego, naturalnego materiału, powoli wracają do łask. Po krótkim okresie stosowania głównie materiałów sztucznych i płyty wiórowej powoli wracamy do bardziej ekologicznych i piękniejszych materiałów, z których wykonywane są meble. Wszystko dzięki modzie vintage, która wprowadza ponownie trendy modne w minionych stuleciach, w tym w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Przyjrzyjmy się bliżej jadalni, urządzonej w tym stylu.

Dlaczego warto wybrać drewniany stół?

Lite drewno to materiał, który warto wybrać z kilku względów. Przede wszystkim jest on ekologiczny i zdrowy, dzięki czemu nie musimy obawiać się o jego wpływ na środowisko. Nawet całkowicie zniszczony może zostać poddany renowacji, co nada mu nowego blasku, co przekłada się na możliwość jego długiego użytkowania.

Warto jednak zauważyć, iż stół z litego drewna nie jest łatwy do zniszczenia. Wręcz przeciwnie: charakteryzuje się on dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy wodę, dzięki czemu nie zmieni się w ciągu wszystkich lat użytkowania. Jego zakup to bez wątpienia inwestycja na naprawdę długi czas, idealna dla tych, którzy nie przepadają za częstą wymianą użytkowanych mebli.

Na drewniany stół w stylu vintage warto postawić także ze względu na jego estetykę. Drewno posiada naturalny czar dzięki słojom, a także prawdziwe ciepło, jakiego nie dają żadne inne materiały. Ustawiając go w jadalni, automatycznie można stworzyć sobie przyjazne, komfortowe wnętrze. Poznajmy kilka przykładów od Table4U, specjalizującego się w tworzeniu mebli vintage.

Stół do wnętrz rustykalnych i prowansalskich

Jeśli twoim marzeniem jest stworzenie rustykalnego wnętrza, powinieneś wybrać dla siebie stół KORSADE. Jego charakterystyczną cechą są masywne nogi ułożone w kształt litery X, które nadają mu wyglądu sielskiego, rustykalnego mebla. Idealnie sprawdzi się w także w pomieszczeniach prowansalskich, nadając im charakteru prawdziwej, francuskiej wsi.

XIX-wieczna estetyka

Stoły z litego drewna swoją estetyką mogą nawiązywać również do schyłku XIX wieku i mieszczańskich wystrojów wnętrz z tamtej epoki. Idealnym przykładem będzie tutaj FLOTT, który wspiera się na obłych, rzeźbionych nogach. Dodają one lekkości do jego masywnego blatu, a ich ręczne toczenie sprawia, że prezentują się naprawdę ekskluzywnie – podobnie jak cały mebel.

Duży, dwukolorowy stół vintage

Idealnym wyborem do domu, w którym przebywa duża rodzina albo często odbywają się zjazdy rodzinne, jest rozkładany stół w stylu vintage. Przykładem może być intrygujący, dwukolorowy ENKEL Plus, którego niezwykła kolorystyka przyciąga spojrzenia i sprawia, że idealnie wpasuje się on w każde wnętrze. Jest niezwykle prosty i masywny, dzięki czemu nadaje się do ogromnych pomieszczeń, nie sprawiając przytłaczającego wrażenia.

A ty który wybierzesz dla siebie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here