Aranżacja pomieszczenia z wykorzystaniem mebli wenge.

Każda osoba, które zamierza wyremontować, odnowić lub zaaranżować pomieszczenie staje przed problemem, jakim jest wybór odpowiedniego stylu, pasującego do wnętrza oraz osobowości użytkownika.

W obecnych czasach wyróżnia się wiele odrębnych styli i metod urządzania pomieszczeń. Dorób mebli, urządzeń, kolorów oraz dodatków niejednokrotnie staje się dość problematycznym zajęciem. Każdy może urządzić wnętrze dostosowując je do własnych upodobań oraz wymagań. Należy jednak pamiętać, że aby wnętrze było funkcjonalne i przyjemna musi być odpowiednio dobrane do rodzaju powierzchni, jej wielkości, przestronności oraz ułożenia. Gdy zostanie podjęta decyzja o ogólnym stylu aranżacji należy dobrać stosowne meble oraz dodatki. Jednym z proponowanych wyborów są meble wenge, oferowane na stronie https://www.edinos.pl/. Produkty te charakteryzują się specyficznym ciemnobrązowym kolorem. Często są przewodnim motywem salonów mieszkalnych. Choć urządzenia mieszkania z użyciem mebli w barwie wenge nie jest najprostszym zadaniem, często styl ten znajduje swoich zwolenników. Aby w odpowiedni sposób zaaranżować wystój z wykorzystaniem ciemnobrązowych mebli, należy zapoznać się i zastosować parę innych technik, które pozwolą cieszyć się nowoczesnym i dobrze wykorzystanym wnętrzem.

Meble wenge wykorzystywane w aranżacji salonu dają możliwość zestawienia ich w różnych kombinacjach. Można zastosować produkty, które całe są w kolorze ciemnobrązowym lub wybrać poszczególne elementy mebli, które będą oddawać ten charakterystyczny odcień. Wykorzystując meble wenge można sprawić ze dana aranżacja będzie lekka i przyjemna, a styl odciąży optycznie wnętrze. Jednak, aby uzyskać pożądany efekt, należy zastosować parę ” chwytów”, które w kontrastowy sposób pozwolą wyróżnić się meblom, nie robiąc przy tym ciasnego i ciemnego pomieszczenia.

Główną cechą pomieszczeń z ciemnymi meblami powinny być jasne kolory ścian. Farby stosowane do pokrycia ścian powierzchni powinny być kontrastowe do koloru mebli. Ich barwa powinna być jak najbardziej jasna i oddawać różne tony bieli. Bardzo dobrze prezentować będą się kolory takie jak: biały, beż, kość słoniowa, jasne szarości. Pozwoli to wizualnie powiększyć powierzchnię, a także wyróżnić styl stosowanego wyposażenia.
Osoby, które nie lubią bieli i chciałby wykorzystać zarówno meble wenge jak i dodać koloru swojemu pomieszczeniu, mogą zastosować pastelowe, jasne, odcienie, położone na wszystkie ściany pomieszczenia. Innym wyjściem jest zaakcentowanie jednej ze ścian kolorem, natomiast wśród reszty zastosować neutralne barwy.

Odpowiednimi kolorami, które będą dobrze komponować się z charakterystycznym kolorem mebli są: lawendowy, brudny róż, błękitny czy pistacjowy.

Dla osób odważnych, chcących pokazać niezwykły mocny charakter pomieszczenia, proponowane jest dobranie do mebli wenge koloru ścian w odcieniach mocnej czerwieni, wyrazistej limonki, fioletu, zdecydowanego pomarańczu. Intensywność koloru oraz ilość pomalowanych ścian zależna jest od wielkości, rodzaju oraz naświetlenia pomieszczenia. Stosując mocne i wyraźnie kolory ścian należy pamiętać, że zbyt wyraziste i przesadne zastosowanie żywych kolorów może przytłoczyć, zaciemnić i “obciążyć” wizualnie pomieszczenie.

Aby przyjemnie, stylowo i funkcjonalnie urządzić wnętrze stosując meble wenge należy także odpowiednio zadbać o dodatki znajdujące się w pomieszczeniu. Dobór dodatków jest nieograniczony, a styl, z jakim wiąże się ciemnobrązowy kolor daje możliwość zastosowania wielu akcesoriów. Mogą być stosowane dodatki w rożnych barwach, a także o różnej teksturze i materiale. Meble w kolorze wenge świetnie będą prezentować się na tle ściany zrobionej z cegieł.

Aby w ciekawy sposób dopełnić pomieszczenie zaleca się wykorzystanie ciemnego drewna położonego na podłodze, które będzie łączyło się z meblami, a kontrastowało z innymi rozjaśniającymi elementami.

Meble w kolorze wenge można wykorzystać także przy aranżacji sypialni lub kuchni. Zazwyczaj są to mniejsze pomieszczenia niż salon, dlatego należy zadbać o to, by nie zmniejszyć ich wizualnie, a nadany styl nie był ciężki i przytłaczający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here