Cichy domyk

Nasze domy są naszymi azylami. Nic dziwnego, że chcemy mieszkać komfortowo. Po całym dniu pracy, zależy nam na tym, aby wracać do funkcjonalnego i dopasowanego do indywidualnych potrzeb mieszkania. Producenci mebli i akcesoriów meblowych dostarczają produkty, które zwiększają użyteczność domowych powierzchni i oferują dodatkowe właściwości. Przykładem może być tak zwany cichy domyk.

Co umożliwia nam ciche zamykanie szafek?

Cichy domyk (soft close) to mechanizm, który jak sama nazwa wskazuje, pozwala na ciche zamykanie mebli. I to nawet w przypadku, gdy zrobimy to ze sporym rozmachem. Jest to idealne rozwiązanie w każdym nowoczesnym domu. Taki amortyzator wyhamowuje proces zamknięcia, dzięki czemu unikamy hałasu i jednocześnie chronimy szafkę przed uderzeniami.

Skąd się bierze takie bezszelestne działanie? Wszystko dzięki specjalnej konstrukcji mechanizmu, który występuje w kilku wariantach. Obecnie dostępne są następujące rodzaje takiego asortymentu:

  • prowadnice kulkowe z cichym domykiem,
  • kosze cargo z cichym domykiem,
  • szuflady z cichym domykiem,
  • półki z cichym domykiem,
  • podnośniki gazowe z cichym domykiem, 
  • amortyzatory krzyżowe do frontów.

Do wyboru są zatem produkty hamujące działające na bazie zawiasów, jak również stopery i spowalniacze. Każdy z wymienionych amortyzatorów posiada szerokie spektrum zastosowania. I co istotne, tego typu mechanizmy można zamontować zarówno do nowych, jak i obecnie użytkowanych mebli.

Jakie rodzaje szafek mogą posiadać cichy domyk?

Trudno znaleźć szafkę, w której nie można zainstalować mechanizmu spowalniającego zamykanie. Cichy domyk sprawdza się we wszystkich meblach, które posiadają drzwiczki lub szuflady. Stanowi podstawowy element wyposażenia mebli kuchennych, łazienkowych, pokojowych lub biurowych. Osoby, które zdecydowały się na takie rozwiązanie, nie wyobrażają sobie, jak do tej pory mogli bez niego funkcjonować.

Na szczególną uwagę zasługuje szeroka oferta koszy cargo z systemem cichego domyku. Tego rodzaju kosze posiadają drucianą konstrukcję, która sprzyja optymalizacji zagospodarowania przestrzeni w szafkach. W opcji są modele wysuwane lub obracane. Za ich pomocą można pożytecznie wykorzystać nawet najmniejszą przestrzeń, w tym szafki pod zlewem, szafki przeznaczone na kosze na śmieci, szuflady na sztućce.

Kosze cargo z cichym domykiem stanowią zasadniczy element wyposażenia każdej nowoczesnej garderoby. Wachlarz akcesoriów obejmuje, między innymi: półki na obuwie z cichym domykiem, wieszaki na spodnie z cichym domykiem, wysuwane lustra do szafy z cichym domykiem, kosze na bieliznę z cichym domykiem.

Gdzie kupić wysokiej jakości akcesoria do cichego domyku?

Jeżeli zależy nam na tym, aby mechanizm cichego domyku działał sprawnie przez długie lata, to warto skorzystać z asortymentu pochodzącego od renomowanych producentów. Gdzie można takowy zakupić? Z całą pewnością godny polecenia jest internetowy sklep Locker, który oferuje produkty marek: Amix, GTV, Emuca, Blum, Wiexpol, Sige.

W sklepie dostępne są także inne elementy wyposażenia szafek, w tym: podnośniki, systemy szuflad, uchwyty meblowe, wieszaki, pantografy, nóżki meblowe, kółka, zawiasy, systemy cokołowe, listwy, zaślepki, oprawy i taśmy LED, kosze na śmieci, ociekarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here