Jak wybrać kołdrę dopasowaną do osobistych potrzeb

Na rynku znajdziemy różne rodzaje kołder, jednak przed zakupem warto rzucić okiem na kilka ważnych właściwości, jakimi powinny wyróżniać się wysokiej klasy produkty. Z naszym poradnikiem łatwo znajdziesz rozwiązanie dostosowane do osobistych preferencji. Poznaj szczegóły i kupuj z głową!

Wybierz odpowiedni rozmiar

Przed zakupem kołdry należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar. Na rynku znajdziesz zarówno kołdry jednoosobowe, jak i dwuosobowe. Te pierwsze najczęściej mają długość 200 cm, jednak sprawdzą się zarówno wśród większości dorosłych, jak i dzieci. Jednak osoby bardzo wysokie powinny zainteresować się niestandardowymi rozwiązaniami. 

Natomiast często spotykane szerokości kołder to 140, 160 i 200 cm. Te najwęższe śmiało polecić można dzieciom i nastolatkom oraz dorosłym o szczupłej sylwetce. Dla osób o średniej budowie ciała, szerokość 160 cm sprawdzi się znakomicie. Natomiast użytkownicy z nadwagą lub wszyscy, którzy bardzo często zmieniają pozycję podczas snu, powinni zainteresować się najszerszym wariantem. Wówczas komfort spania znacznie się poprawi.

Popularny rozmiar wśród kołder dla par to 200 x 220 cm. Te doskonale pasują do większości łóżek oraz materaców. Dzięki temu każda z osób będzie mogła cieszyć się ponadprzeciętną wygodą. Wszystkie wymienione tu kołdry z powodzeniem możesz kupić w sklepie internetowym Moker. Wystarczy wejść na stronę https://www.moker.eu/koldry-pierzowe-c-23_24_8.html i sięgnąć po jedną z kołder puchowych. Dlaczego? O tym już za chwilę.

Właściwe wypełnienie to podstawa

Możesz wybrać kołdry o różnym wypełnieniu. To bardzo ważny element, który istotnie wpłynie na jakość snu. Szczególnym uznaniem wśród klientów cieszy się wysokiej jakości puch gęsi. Jego atutem jest znakomita sprężystość, dzięki czemu kołdra nawet po solidnym uciskaniu powróci do pierwotnej objętości. Ponadto puch zapewnia znakomitą wentylację, a jednocześnie doskonałe właściwości izolacyjne. Na tym jednak zalety się nie kończą. Warto wspomnieć o wysokiej higroskopijności oraz ochronie przed roztoczami. To doskonała propozycja dla wymagających, gdyż wygoda stoi na kapitalnym wręcz poziomie. Oczywiście przed zakupem należy przeanalizować wszystkie aspekty technicznie i wybrać rozwiązanie, dostosowane do osobistych potrzeb.  

Jeszcze dodatki i posłanie gotowe

Jeżeli wybierasz wysokiej klasy kołdrę, nie zapominaj o pozostałych elementach posłania. Wybierz dobrze wykonane prześcieradło, stylową poszewkę oraz oczywiście wygodną poduszkę. Pamiętaj, że w sklepie internetowym Moker znajdziesz poduszki antyalergiczne i regulowane. Wybór odpowiednich rozwiązań będzie kluczowy dla komfortu snu, a to z kolei pozwoli zachować kręgosłup w dobrej kondycji i zapomnieć o bólu głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here