Czy opłaca się drukować w domu? Gdzie można taniej kupić toner do drukarki Samsung?

Wiele ludzi urządzając swój dom stara się ograniczyć liczbę urządzeń elektrycznych. Polacy coraz częściej rezygnują m.in. z drukarek. Pochłaniają dużo prądu, wkłady do nich dużo kosztują, a do tego trzeba je co jakiś czas konserwować i naprawiać. Czy rzeczywiście są aż tak nieopłacalne? Podpowiadamy, gdzie można taniej kupić toner do drukarki Samsung!

Ekologiczny styl życia jest nie tylko modny, ale stał się już w zasadzie koniecznością. Nie ze wszystkich sprzętów da się jednak zrezygnować. Wiele osób pracuje w domu, studiuje lub z innych względów musi często drukować. Nie każdy ma przecież punkt ksero w pobliżu. Mimo to wbrew pozorom da się niedrogo utrzymać taki sprzęt. Dowiedz się, jak zmniejszyć wydatki na toner do drukarki Samsung!

Czy drukowanie w domu się opłaca? Ile kosztuje toner do drukarki Samsung?

Drukarka laserowa firmy Samsung jest dość drogim urządzeniem. Sam sprzęt i wkłady do niego mają wysokie ceny, więc przyjęło się, że jest kosztowny w utrzymaniu. Czy faktycznie tak jest? Drukarki zwykle pracują tylko przez chwilę, więc nie pobierają zbyt dużo prądu. Ryza papieru nie jest też zbyt kosztowna – to średnio wydatek rzędu kilkunastu złotych za 500 stron. Sporo można zapłacić za naprawy, ale nowoczesny sprzęt raczej rzadko ulega awariom, tym bardziej w domowych warunkach. Jeśli zaś chodzi o toner do drukarki Samsung, jest on rzeczywiście drogi. W zależności od modelu, można za niego zapłacić nawet kilkaset złotych. Wystarcza on co prawda na długi czas, ale nadal jest to dość spory wydatek.

To, czy drukowanie w domu się opłaca, najlepiej jest ocenić sprawdzając koszt wydruku jednej kartki. W punktach ksero za tę usługę płaci się ok. 10 gr. Cena standardowego, czarnego tonera do drukarki Samsung wynosi ok. 200 zł (przy wydajności 1000 stron). Daje to koszt 20 gr za stronę, czyli dwa razy więcej niż w drukarni. Jeśli do tego korzysta się z kolorowych wkładów, trzeba zapłacić aż ok. 800 zł za cały komplet barw CMYK. Nie każdego stać na to, by tyle wydać na drukarkę za jednym zamachem. Na szczęście istnieją sposoby na to, by płacić za wkłady o wiele mniej.

Ile da się zaoszczędzić na kupnie tonera do drukarki Samsung?

Drukarki laserowe marki Samsung są popularne w polskich domach. Szybko wykonują wyraźne, trwałe wydruki. Do tego drogie wkłady trzeba w nich wymieniać stosunkowo rzadko. Drukując 2-3 strony dziennie, standardowy toner do drukarki Samsung wyczerpie się mniej więcej po 12 miesiącach. Tak czy inaczej, raz w roku trzeba wydać 200 albo 800 zł. Czy na pewno? Zwykle takie produkty zamawia się ze strony producenta lub kupuje w sieciowych sklepach z elektroniką. Nie każdy wie, że w ten sposób sporo się przepłaca. Cena artykułu jest powiększona o marżę oraz masę innych ukrytych dodatków, za które wcale nie trzeba płacić.

Świetnym rozwiązaniem jest znalezienie punktów sprzedaży hurtowej. W ten sposób da się zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych na sztuce. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by jeszcze ograniczyć wydatki na wkłady, najlepiej jest kupować tzw. zamienniki. Są to w pełni kompatybilne części, zapewniające bardzo dobrą jakość wydruku. Od tonera do drukarki Samsung różnią się w zasadzie tylko kartonikiem i ceną. Za taki wkład można bowiem zapłacić nawet trzykrotnie mniej! Przy tym zwykle są bardziej wydajne, więc wystarczą na jeszcze dłużej. W ten sposób można w cenie jednego tonera kupić trzy na zapas i mieć z głowy zakupy na aż trzy lata.

Skąd zamawiać toner do drukarki Samsung?

W Internecie działa wiele sprawdzonych stron z artykułami poligraficznymi, jak np. serwis www.tonerpartner.pl. W zróżnicowanej ofercie znaleźć można w zasadzie każdy popularny toner do drukarki Samsung oraz ich wysokiej jakości zamienniki. Dzięki temu da się naprawdę sporo zaoszczędzić na druku w domu. Jedna strona może kosztować Cię 2 gr, a nawet mniej! Wygodna wyszukiwarka, wsparcie konsultantów czy darmowa dostawa to tylko kilka z wielu korzyści wynikających z zamawiania tonera do drukarki Samsung w taki sposób. To zdecydowanie najlepszy sposób na zakup wkładów.

Nawet jeśli chcesz rozsądnie i oszczędnie urządzić mieszkanie, nie musisz rezygnować z drukarki. Wbrew pozorom możesz niedrogo drukować ze własnym domu. Postaw na swoją wygodę! Przekonaj się, jak niewiele da się zapłacić za toner do drukarki Samsung!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here