jak wybrać meble skandynawskie?

Styl skandynawski cieszy się sporym zainteresowaniem już od dłuższego czasu. Oprócz bieli, która go tworzy, równie istotne są meble odznaczające się prostą formą. Wykonane są z surowców naturalnych, wyróżniają się praktycznością i solidnością, a przy tym są niezwykle estetyczne. Na co zwrócić podczas ich wyboru?

Jakie wyglądają meble skandynawskie do salonu?

Bez względu na to, które pomieszczenie chcemy zaaranżować musimy pamiętać, że meble w stylu skandynawskim powinny mieć prostą formę, być naturalne i funkcjonalne. Powinny być pozbawione wszelkich dodatków i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Tak by mogły nam służyć przez wiele lat.

Styl skandynawski to również naturalne materiały, najczęściej wykorzystywanymi jest len i bawełna. Kolejnym ważnym elementem jest wygodna kanapa, z licznymi poduszkami i grubym pledem. Dobrze dobrać też fotel w wyrazistym kolorze, by ożywił jasne skandynawskie wnętrze. Istotne są też stoliki kawowe, które zazwyczaj występują na drewnianych nóżkach i z okrągłym blatem.

Meble kuchenne w stylu skandynawskim

Gdy posiadamy kuchnie w niewielkim rozmiarze, powinniśmy się zdecydować na urządzenie jej w stylu skandynawskim. Dzięki temu, że króluje w nim biel, w prosty sposób powiększymy optycznie pomieszczenie. Stanie się ono bardziej przestronne.

Meble skandynawskie do kuchni charakteryzują się białymi frontami. Powinny być one wykonane z naturalnego drewna lub płyty drewnopochodnej, dzięki temu kuchnia stanie się większa. Co ważne zastosowanie takich frontów, nie utrudnia utrzymanie kuchni w należytej czystości. Wynika to z tego, że producenci takich mebli zabezpieczają je za pomocą specjalistycznych preparatów. Wtedy szafka jest chroniona przed wszelkimi zanieczyszczeniami.

Jeżeli szafki są koloru białego, idealnym uzupełnieniem całości będzie drewniany blat. Który nie tylko będzie przełamaniem, ale też wniesie odrobinę nowoczesności do naszej kuchni. Meble skandynawskie są nie tylko eleganckim rozwiązaniem, ale też bardzo funkcjonalnym.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/meble-w-stylu-skandynawskim-jak-wybrac-odpowiednie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here