Designerskie meble - czy warto w nie inwestować

Polacy są obecnie coraz bardziej świadomi panujących trendów. Odnosi się to zarówno do świata mody jak i wystroju wnętrz. Coraz chętniej inwestujemy w nieoczywiste przedmioty, wyróżniające się pośród setek takich samych wyprodukowanych przez sieciówki. Częściej niż jeszcze dziesięć lat temu jesteśmy gotowi wydać więcej pieniędzy na produkt, który zaspokoi nasze poczucie estetyki. W ten trend wpisuje się obecna moda na designerskie meble. Dowiedz się o nich więcej.

Czym jest design

Design to z języka angielskiego wzór. Po prostu. Obecnie odnosi się bardziej do przemysłowego wzornictwa, które spotkać możemy w meblach, czy elementach wyposażenia wnętrz- lampach, dywanach, rzeźbach. Design zazwyczaj definiowany jest jako ogół działań o charakterze twórczym, dotyczący projektowania dóbr, których celem jest tworzenie odpowiedniej wartości dodanej z perspektywy klienta, w wymiarze powstania produktu. Termin design od samego początku był powszechnie związany ze wzornictwem przemysłowym, grafiką i sztuką użytkową.

Inaczej design można zdefiniować jako wygląd. Jako coś, co powstało na podstawie projektu z myślą o wytwarzaniu kolejnych egzemplarzy. Mimo iż meble designerskie to przedmiot powtarzalny, to bardzo często zdarza się, iż dany projektant wykona zaledwie jedną sztukę danego produktu. Jest on wtedy unikalny, a to znacząco wpływa na jego cenę i wartość.

Skandynawowie przodują

Wielu znawców tematu zgodnie przyzna, że najlepsze designerskie meble oferują skandynawowie. Skandynawskie wzornictwo zyskało w Polsce ogromną popularność w ciągu ostatnich lat. Designerskie meble we wzornictwie skandynawskim jest piękne zarówno w odsłonie współczesnej jak i w tej z rodowodem z lat 30. XX wieku. Fascynujące są tutaj kombinacja prostoty i estetyki w połączeniu z wysoką jakością materiałów i poszanowaniem dla natury.

Meble z charakterem zaprojektowane indywidualnie 

Designerskie meble bardzo często są produkowane na indywidualne zamówienie klienta. Dekorowanie wnętrz ze smakiem to nie łatwe zadanie, lecz specjaliści w tym zakresie i projektanci wnętrz chętnie pomogą znaleźć dla Ciebie odpowiednie designerskie meble, które wpiszą się w Twój gust.

Kluczową zasadą dla tego typu specjalnych mebli jest projektowanie z myślą o równowadze między pracą, a życiem we współczesnym świecie. Meble skandynawskie i designerskie zawsze tworzone są z myślą o Tobie.

Jakość takich mebli to nie tylko estetyka. Projektanci za główny cel stawiają sobie dobre rzemiosło, bezkompromisowe poświęcenie do detali i wyjątkową jakość materiałów. To wszystko tworzy jeden, niepowtarzalny i wyjątkowy produkt, który po prostu wzbudza zachwyt.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o designerskich meblach lub masz w głowie konkretny plan na zakup takiego nieoczywistego, niosącego przekaz produktu, zajrzyj na stronę designzoo.pl. Znajdziesz tam wiele designerskich produktów, które będą Cieszyć zarówno Twoje oczy jak i wzbudzać zachwyt odwiedzających Cię gości. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here