Meble z drewna litego

Od małego marzymy o przyszłości – miłości, ślubie, dzieciach, własnym domu. Nie zawsze wystrój wnętrz naszego rodzinnego gniazda nas zadowala i cieszy oczy. Zresztą, dorastając zmieniają nam się gusta, punkt widzenia, sprawdzamy funkcjonalność zarówno pomieszczeń, jak i przedmiotów. W coraz to nowszych filmach czy programach telewizyjnych o remontach i gadżetach wnętrzarskich, które są z sezonu na sezon bardziej modne i częściej emitowane, są pokazywane różne style i projekty wykończeniowe domowych zakątków. Oglądanie tego typu rzeczy wyzwala w nas emocje i chęć wprowadzenia zmian. Nie zawsze jednak nas na to stać.

Małe mieszkanie także można zmienić w wymarzony dom. Wystarczą drobne pomysły i kreatywność, aby stworzyć swój kąt, w którym poczujemy się najlepiej na świecie. Połączenie kolorów, tekstury, dodatków, mebli sprawi, że całość będzie oryginalna i tylko Twoja. Tworzenie wnętrza od stóp do głów to sama przyjemność i na pewno obudzi to w Tobie talent oraz miłość do dekorowania pomieszczeń. Poza tym, pomyśl tylko jaka satysfakcja urodzi się w środku Ciebie, gdy spojrzysz na efekt końcowy!

Jeżeli masz duży dom, to pole do popisu jest większe, a to jest, zdaje się, tylko na plus! Z pewnością taki dom i ilość pomieszczeń sprawią, że budżet będzie musiał być bardzo rozszerzony. Jednakże należy patrzeć tylko na superlatywy, ponieważ bycie pesymistycznym w tych sprawach powoduje tylko zniechęcenie.

Możesz tworzyć swoje cztery kąty zgodnie z aktualnymi trendami, na pewno zachwycisz tym wszystkich, którzy przejdą przez Twój próg. Trendy jednak mijają i stają się niemodne, na przykład jak boazeria z lat osiemdziesiątych. Teraz taki typ ściany to przeżytek i kojarzy się głównie z kiczem. Choć dla tych kreatywnych nie stanowi to problemu i potrafią przemienić drewnianą obudowę na coś zachwycającego. Stwórz swoje wnętrze z głosem serca, ale też z szeptami rozumu. Inspiruj się katalogami z przykładami wnętrz, ale wplataj to swoje pomysły.

Kolory w mieszkaniu czy domu wcale nie muszą być nudzące i zachowawcze. Baw się i łącz kolory. Pamiętaj jednak, że nie wszystkim przypadnie to do gustu, a nawet Tobie może przestać to się podobać. Możesz, oczywiście, zaryzykować i postawić na kolor na jednej ze ścian. Według mnie, najlepiej jeżeli to dodatki będą kolorowe, na przykład poduszki na sofie, dywany w pokojach, talerze w kuchni i tym podobne. Dlaczego? Bo możesz je wymieniać w zależności od potrzeb, pomysłu i humoru.

Meble jak marzenie też nie stanowią problemu i wcale nie muszą kosztować ogromu pieniędzy i wielu wyrzeczeń. Spróbuj stworzyć coś własnoręcznie. Na pewno znajdziesz gdzieś stare, niepotrzebne meble, które możesz przerobić tak, jak Ci się podoba. W ten sposób stworzysz coś oryginalnego i niepowtarzającego się w żadnym innym wnętrzu. Na przykład pufy albo krzesła, które możesz przemalować, jak tylko Ci się marzy. Kup jedno duże lustro i poprzecinaj je na kilka mniejszych, przyklej na ścianę w różnych odległościach, stworzy to niecodzienny efekt czegoś zachwycającego. Na pewno słyszałeś o meblach wykonanych ze starych palet lub skrzynek drewnianych. Idź tym tropem. Z palet możesz zrobić stolik kawowy, a nawet łóżko! Skrzynki świetnie się sprawdzą jako pufy albo półki ścienne. Wystarczy, że to wszystko wyczyścisz, przemalujesz i ozdobisz.

Pomyśl tylko, jak dużo masz inspiracji do swojego wnętrza. Wystarczy, że włożysz w nie trochę swojej pracy, poświęcenia i kreatywności. Gdy się postarasz, to większość mebli i dodatków możesz mieć z odzysku, a to zmniejsza Twoje wydatki. Dekorowanie wnętrz wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Możesz także zatrudnić specjalistę w tej dziedzinie, jednak to Ty sam wiesz najlepiej w czym będziesz się dobrze czuł, przy jakich kolorach chcesz się budzić i jakie dodatki są Ci potrzebne. Oprócz wyglądu, postaw także na funkcjonalność danych rzeczy. Nie każdy przedmiot może być przypisany do jednego przeznaczenia, może mieć ich wiele, a to powoduje, że nie gromadzisz mnóstwa bibelotów lub nie zmniejszasz powierzchni użytkowej.

Pamiętaj, wszystko jest w Twojej głowie. Możesz mieć, co tylko chcesz. Zamieszkaj tak, jak wygodnie dla Ciebie i Twoich oczu, powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here