skrzynki drewniane

Zdrowa i pełnowartościowa dieta musi opierać się na wielu składnikach, nie może się obejść bez owoców i warzyw, które są źródłem wielu witamin i składników mineralnych. Wrzucając do wózka podczas zakupów coraz więcej jedzenia, nie zastanawiamy się gdzie i jak najlepiej przechowywać produkty. Zarówno owoce, jak i warzywa potrzebują zróżnicowanych warunków, aby w pełni dojrzeć lub zachować swoje właściwości przez dłuższy czas. Jedne owoce należy trzymać w lodówce, natomiast wiele rodzajów warzyw nie wymaga niższej temperatury. Praktycznym sposobem na przechowywanie warzyw i owoców są drewniane skrzynki!

Jak przechowywać owoce i warzywa w domu?

Po powrocie ze sklepu wiele osób popełnia jeden z podstawowych błędów, jakim jest wrzucenie wszystkich produktów do lodówki. Wiele owoców i warzyw rzeczywiście potrzebuje nieco niższej temperatury, aby zachować swoje wartości odżywcze, jednakże nie oznacza to, że muszą być trzymane w lodówce! Wiele owoców pochodzących z cieplejszych rejonów potrzebują zdecydowanie innych warunków. Pomarańcze, banany czy mango i brzoskwinie należy trzymać najlepiej w koszyczkach na blacie czy parapecie. Natomiast do przechowywania warzyw doskonale nadają się drewniane skrzynki, które idealnie sprawdzą się przy większej ilości produktów!

Drewniane skrzynki na owoce i warzywa!

Do przechowywania produktów w piwnicach czy spiżarniach zaleca się stosowanie drewnianych skrzynek na owoce i warzywa. Są świetną alternatywą dla nieekologicznych plastikowych reklamówek czy mało poręcznych siatek. Klasyczny wygląd skrzynek z pewnością nada wyjątkowego charakteru naszej kuchni i spiżarni, jak również mogą być stosowane przez bardzo długi czas. Drewno przy odpowiedniej impregnacji zachowa swoje właściwości walory użytkowe przez wiele lat. Są to równocześnie bardzo praktyczne dodatki. Dostępne są dedykowane skrzynki na ziemniaki z wysuwanymi szufladkami, jak i klasyczne kilkupoziomowe warzywniaki. Skrzynki z drewna są idealne do przechowywania ziemniaków, dyni, batatów, czosnku, cebuli oraz jabłek i gruszek. Przy robieniu zapasów warto zaopatrzyć się w praktyczne skrzynki wykonane z drewna!

Odpowiednie przechowywanie warzyw i owoców przełoży się na zachowanie dłuższej świeżości i wartości odżywczych produktów. Stosowanie takich wyrobów z drewna jak dedykowane skrzynki na warzywa i owoce w praktyczny sposób pomoże zagospodarować odpowiednio miejsce w kuchni, spiżarni czy piwnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here