Fantastyczne meblowanie dzięki meblom designerskim

W każdym zamożnym domu znajdują się dziś chyba prawie wszystkie typy mebli. Ciekawym pomysłem jest utrzymywanie różnych pomieszczeń w różnym stylu, tak jakby pochodziły z różnych epok. Taki zabieg jest możliwy dzięki temu, że w sklepie można kupić designerskie meble. Oczywiście taki zakup można zastąpić domowym wyrobem, przeróbką już istniejących i tym podobnym praktykom. Jednak przy odrobinie grosa przy duszy i pomyśle na realizację swoich planów, można z powodzeniem meble takie zakupić w ekskluzywnym sklepie meblowym lub zamówić je w sklepie internetowym.
Istnieje także możliwość wyrobu mebli na zamówienie, pod dyktando klienta, według jego projektu. Wówczas wybór jest niemalże nieograniczony, bo jedynym ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia klienta. Portfel raczej nie gra tu roli, bo biedni nie rzucają się z takimi pomysłami. Taki wyrób mebli otwiera nam drogę do zupełnego ustawienia całego budynku według oryginalnego pomysłu. Można na przykłada urządzić dom tak, by nawiązywał do jakiejś serii wydawniczej bądź filmowej, można dzięki elektronice dodać klimat dźwiękowy oraz świetlny. Jednak same meble grają tu najważniejszą rolę, ponieważ zajmują najwięcej miejsca i są najbardziej funkcjonalną częścią każdego pomieszczenia, może z wyjątkiem sanitariatów.
Jeśli już mowa o toaletach i łazienkach, to nie należy ich pomijać w designie mebli. I z nich możemy zrobić bardzo przytulne miejsce, nawiązujące do dawnych epok lub fantastycznych opowieści czy też historii z literatury science-fiction. Oczywiście należy też dostosować nasze sanitariaty, jednak z pomocą przyjść mogą pewne meble, w które można je wkomponować w dość nietuzinkowy sposób. Na przykład muszla klozetowa może zostać obudowana tak, żeby powstała z niej prosta szafka na przechowywanie kostek zapachowych, może mieć wbudowany kosz na śmieci lub arsenał odświeżaczy powietrza.
Oprócz tak ekstrawaganckich pomysłów należy wziąć pod uwagę proste stylizacje, takie jak antyki, decoupage czy mat. Takich mebli znajdziemy zapewne najwięcej w stanie gotowym i dzięki nim wzbogacimy nasze pomieszczenia o nowe elementy funkcjonalne i dekoracyjne zarazem. Dzięki nim wnętrze odświeży się i nabierze w swoje płuca powietrza z danej epoki. Warto spróbować najpierw właśnie tych sprawdzonych rozwiązań, a dopiero potem sięgać po kolejne wymyślne elementy wystroju i umeblowania. Czasami wystarczy właśnie skorzystanie z gotowych już rozwiązań i odpowiednie wkomponowanie ich do naszego wnętrza. Niejednokrotnie przynosi to wystarczający efekt świeżości i niesamowitego wyglądu niczym z innego świata lub czasu.
Nawet i bardziej wyszukane i pomysłowe realizacje pojawiają się na rynku jako już gotowe rozwiązania, więc niektóre szalone pomysłu można dzięki nim o wiele szybciej zrealizować, jednak większość zapewne będzie musiała zostać indywidualnie zamówiona. Warto wcześniej wszystko sobie wyrysować i zaprojektować, przynajmniej częściowo, żeby potem nie okazało się, że się coś nie mieści albo że to zupełnie do siebie nie pasuje.
Oczywiście, najlepszą metodą na meblowanie jest zrobienie tego pokój po pokoju, gdyż wówczas możemy uzyskać efekt przechodzenia przez kolejne epoki bądź światy i zaskoczyć samego siebie, rodzinę, znajomych, przyjaciół i wszystkich gości. Także z punktu widzenia praktycznego ułożenia prac, tak jest zdecydowanie lepiej, bo można zakończyć prace w jednym pokoju, zostawić go już „na gotowe” i wówczas rozgrzebywać kolejne pomieszczenie, nie blokując za bardzo normalnego funkcjonowania pozostałych.
Można też zrobić wszystko „na hura” i wstawiać meble wszędzie równocześnie i uzyskać ostateczny efekt dopiero pod koniec. Jest to możliwe szczególnie wtedy, jeśli dopiero urządzamy nasze mieszkanie od podstaw. Może też stać się konieczne w przypadku zamawiania mebli jedną dostawą. Wtedy w jednej chwili będziemy dokonywać zmian lub meblowania całego domu. Im jest większy, tym trudniejsze mamy zadanie. Jednak efekt będzie wart całego wysiłku, jaki włożyliśmy w to dzieło i na pewno uśmiech zagości na naszych twarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here