przeprowadzka

Na samą myśl o przeprowadzce wiele osób dopada stres. Bądźmy szczerzy spakowanie wszystkich rzeczy nie jest ani łatwe, ani też przyjemne. Jednak na szczęście zawsze można ułatwić sobie życie i sprawić, że przebiegnie ona w miarę dobrze.

Nie zostawiaj niczego na ostatnią chwilę, czyli planowanie to podstawa

Wiele osób ma tendencję, że zostawia wszystko na ostatnią chwilę zatem i przeprowadzkę, a to duży błąd bowiem, gdy nadchodzi ten czas to stres zaczyna nami rządzić, a dodatkowo nie potrafimy niczego znaleźć, czyli zyskujemy kolejny powód do stresu. Stąd też lepiej pomyśleć o wszystkim zawczasu. Na pewno należy zakupić kartony różnej wielkości, a więc od tych małych przez średnie, aż po całkiem spore. Przyda się też sporo folii i taśmy akrylowe. Do tego jeszcze wypełniacz do kartonów, a tutaj wybór jest ogromny, począwszy od papierowego, ekologicznego czy nawet wełnianego, aż na  polistyrenowych kończąc. Oczywiście możecie też pociąć gazety. Następnie zakupcie kilka markerów do podpisywania pudeł oraz duże worki na śmieci, im większe, tym lepiej.

Jak się spakować, ażeby nie zwariować?

Gdy dochodzi już do pakowania można być bardzo zdenerwowanym, ale wystarczy zastosować kilka trików, aby wszystko poszło szybko. Na pewno pakować należy się pokojami, czyli dopiero, gdy spakujecie rzeczy z jednego pomieszczenia, możecie przejść do kolejnego. Dodatkowo pamiętajcie, że meble też trzeba zabezpieczyć i najlepiej zrobić to folią, a potem wszystko zakleić taśmą akrylową bądź zwykłą, ale po akrylowej dwustronnej lepiej się pisze.   Teraz czas przejść do wyposażenia i tutaj zasada jest jedna, niczym w matrioszkach, większe rzeczy trzeba wkładać w mniejsze, zatem zamiast pakować każdy garnek osobno, włóżcie mniejszy do większego, a najmniejszy do większego – brzmi logicznie prawda? Dopiero potem całość ląduje w kartonie, który zaklejacie. Z kolei pakując ubrania z szafy zastosujcie inny trik, czyli wyjmijcie większą ilość, następnie przebijcie wieszakiem spód worka i przeciągnijcie go na ubrania. Dzięki temu wystarczy tylko usunąć worek i już gotowe.

Delikatne rzeczy trzeba zabezpieczać. Oto nasze sprawdzone sposoby

Delikatne rzeczy wymagają zabezpieczenia, które ma chronić przed ich uszkodzeniem czy też stłuczeniem. Oznacza to, że nie wystarczy tylko szklanek czy kubka włożyć do kartonu, lecz lepiej dodatkowo owinąć je folią. W kartonie powinna znaleźć się już cześć wypełnienia, następnie na nasze spakowane rzeczy dosypujemy koleją porcję i dopiero zaklejamy go. Pamiętajcie, aby na każdym znajdował się podpis, czyli jakie rzeczy się w nim znajdują i z jakiego pomieszczenia. Możecie przecież mieć filiżanki dekoracyjne i takie, z których pijecie. Musicie się liczyć z tym, że przeprowadzka jest czasochłonna, zatem, gdy wszystkie Wasze rzeczy znajdą się w nowym domu czy mieszkaniu może być już wieczór, co oznacza, że nie będzie chciało wam się rozpakowywać. Dlatego też warto przygotować mały karton, do którego spakujecie rzeczy, które Wam się przydadzą po przeprowadzce, a więc kubki, talerzyki, czajnik bezprzewodowy oraz przekąski, bo na pewno nie będziecie chcieli iść spać będąc głodnymi.  Przypominamy także, że w myślą zasady „no waste” należy zabrać nawet napoczęte środki czystości, choćby płyny do mycia naczyń, ale należy je odpowiednio zabezpieczyć, tak aby nie zalały innych waszych rzeczy.

Z firmą czy bez? Oto jest pytanie i czas poznać odpowiedź na nie

Możecie zebrać znajomych czy przyjaciół i w przeprowadzkę zaangażować najbliższą rodzinę, ale po co? W takim przypadku przewozilibyście rzeczy chyba kilka dni, a gdy jeszcze nikt nie dysponowałby dużym samochodem to może i dłużej bez gwarancji na sukces. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się być zatrudnienie firmy „przeprowadzkowej”. Dzięki niej zaoszczędzicie sporo czasu. Pracownicy przeniosą wasze rzeczy do odpowiedniej floty samochodów dostawczych, a następnie wniosą rzeczy do mieszkania. Zatem wydaje się to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Dzięki nim może przeprowadzka nie będzie łatwa i przyjemna, ale nie będzie też trudna i stresująca. Wszystko odbędzie się szybko i na pewno ograniczycie stres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here