Jak wybrać taboret do kuchni?

0
2944

Kuchnia to pomieszczenie przede wszystkim użytkowe, które musi być bardzo funkcjonalne, ale jednocześnie wygodne i stylowe. Z tego powodu doskonale sprawdzają się w niej taborety – niewielkie i proste lub wysokie i ozdobne, są idealnym dodatkiem do kuchennej aranżacji wnętrza.

  1. Taboret kuchenny czy krzesło?
  2. Wybór taboretów a styl aranżacji kuchni
  3. Taboret drewniany czy tapicerowany?
  4. Jak dobrać taboret kuchenny do stołu?
  5. Jak wygląda nowoczesny taboret kuchenny?
  6. Zalety taboretów w kuchni

Wybór odpowiedniego taboretu determinuje głównie jego przeznaczenie i częstotliwość użytkowania. Zawsze jednak pod uwagę warto wziąć wygodę siedzenia na taborecie, bowiem właśnie do siedzenia stworzono ten mebel.

Taboret kuchenny czy krzesło?

W kuchni domownicy spędzają dużo czasu, nie tylko na przygotowywaniu posiłków, ale również na ich spożywaniu. Jeżeli jest taka możliwość, w tym pomieszczeniu stawia się stół lub niewielki stolik, oraz dołączone do niego krzesła lub taborety. Oba rozwiązania mają swoje zalety – krzesła są wygodniejsze, ponieważ posiadają oparcie podpierające kręgosłup, natomiast taborety zwykle są mniejsze, zajmują niewiele miejsca, a jeśli jest taka konieczność, można je szybko przestawić lub schować pod stołem. Taborety polecane są więc do kuchni, w których liczy się oszczędność miejsca, natomiast krzesła do wnętrz dużych. Wybór zależy jednak od Twoich preferencji i oczekiwań – odkryj stylowe produkty do domu, dzięki którym poczujesz się jak u siebie, w sklepie https://www.sfmeble.pl/.

Wybór taboretów a styl aranżacji kuchni

Taborety, jako część kuchennej aranżacji, powinny być idealnie dopasowane do stylu, w jakim urządzone jest to pomieszczenie. Dzięki temu razem z pozostałymi meblami i dodatkami stworzą harmonijną całość, przebywanie w której stanie się dla domowników czystą przyjemnością. Zatem do kuchni w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzą się taborety drewniane, w jasnych, naturalnych kolorach, natomiast w kuchniach nowoczesnych, minimalistycznych – metalowe, o prostej budowie, bez zbędnych ozdób. Modele rustykalne lub w stylu romantycznym mogą posiadać zdobienia – producenci umieszczają je często na siedziskach, a w niektórych przypadkach, również na nogach mebla.

Taboret drewniany czy tapicerowany?

Na funkcjonalność taboretów kuchennych wpływają w dużej mierze materiały, z których meble zostały wykonane. Taboret uważany jest raczej za mebel drobny, który łatwo przenieść, dlatego większość z nich wykonana jest z drewna, czyli materiału lekkiego, odpornego na zniszczenia i łatwego do utrzymania w czystości. To ważne szczególnie dla tych użytkowników kuchni, którzy lubią gotować, przez co kuchenne meble są narażone na ciągłe zabrudzenia. Taborety tapicerowane sprawdzą się w kuchniach, w których gotowanie ma charakter okazjonalny, a sam mebel pełni raczej rolę ozdoby. Jeśli podobają Ci się oba rozwiązania, możesz je połączyć i wybrać drewniane taborety kuchenne z tapicerowanymi wstawkami.

Jak dobrać taboret kuchenny do stołu?

W doborze siedziska do stołu ważny jest nie tylko styl, w którym wykonano poszczególne elementy mebli, ale również ich warunki techniczne. Taborety, które mają w kuchni zastąpić krzesła, powinny mieć wysokość dopasowaną do wysokości, na której umieszczony jest blat stołu i inne jego elementy. Ważne jest zatem, aby siedzenie przy stole na taborecie było wygodne i umożliwiało swobodne jedzenie. Nie bez znaczenia jest również możliwość wstawienia taboretu pod stół – jego wysokość musi więc być mniejsza niż najniższy fragment blatu stołu.

Jak wygląda nowoczesny taboret kuchenny?

Nowoczesne taborety kuchenne znacznie odbiegają od tych, które były obecne w kuchniach naszych babć. Ich współczesna wersja jest pełna stylu i klasy, stanowi wysmakowane połączenie materiałów z precyzyjnym wykończeniem i trwałością. Producenci stawiają więc na materiały naturalne, np. drewno czy wiklinę, z których wykonany jest cały mebel, lub które łączą z innymi materiałami. Takie połączenia są obecnie bardzo modne, szczególnie w kuchniach nowoczesnych, w których minimalizm i nowe technologie odwołują się do natury. Modne taborety kuchenne pełnią również funkcję dekoracyjną, zatem oprócz solidnego wykonania powinny cechować się perfekcyjnym wyglądem, który idealnie wpasuje się w styl, w jakim urządzona jest Twoja kuchnia.

Zalety taboretów w kuchni

Taborety w kuchni pełnią wiele funkcji. Dzięki temu, że są lekkie, można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce, co pozwala używać ich nie tylko do siedzenia, ale również jako zastępstwo dla niewielkiej drabinki. Można na nich nie tylko usiąść, ale i stanąć lub potraktować je jako dodatkowy, niewielki blat, na którym proste prace kuchenne mogą wykonywać dzieci. Dzięki taboretom przestrzeń kuchenna nabiera wyrazu i można ją funkcjonalnie wykorzystać. Taboret stoi zawsze tam, gdzie jest potrzebny, a pełniąc swoją główną funkcję dodatku do kuchennego blatu lub wyspy, pozwala na wygodne spożywanie posiłków lub spędzenie czasu w rodzinnym gronie przy wspólnym stole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here