efektywność

Z pewnością zastanawiasz się jak zwiększyć efektywność swojej pracy oraz pracy swojego zespołu. Odpowiedź na to pytanie brzmi:  poprawiając zarządzanie swojej uwagi. Dzięki temu łatwiej unikniesz rozpraszania się podczas wykonywania pracy, przez błahe czynności. Zamiast realizować plan oraz robić rzeczy ważne, spora ilość ludzi tylko  reaguje na bodźce takie jak: telefon, mejle czy cokolwiek pojawi się w polu naszej uwagi. W jaki sposób zwiększyć swoją uwagę?  Na pewno nie dać się rozproszyć!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-zwiekszyc-efektywnosc-pracy/

W jaki sposób zwiększyć swoją produktywność oraz produktywność swoich pracowników?

1. Kontroluj technologie

Pamiętaj, że jej zadanie ma polegać na tym, że służy Tobie, a nie Ty jej! Pamiętaj o tym, że maile (a przede wszystkim powiadomienia) celowo zostały zaprojektowane, aby rozproszyć Twoją uwagę. Właśnie dlaczego warto jest rezerwować sobie czas na pracę w pełnej koncentracji, z wyłączeniem wszystkich urządzeń elektrycznych, które są zbędne przy wykonywaniu naszych czynności zawodowych. Skupienie na pracy jest możliwe, musimy jedynie chcieć. Potrzebna jest również wprawa, a także technika. Do tego z pewnością nada się technika Pomodoro.

2. Kontroluj swoje otoczenie

Wyznacz sobie miejsce swojej pracy. Załóż słuchawki jeżeli rozpraszają Cię pogawędki współpracowników lub też gwar otwartej przestrzeni. Jeżeli możesz to wybierz kartkę na drzwiach, aby nikt Ci nie zakłócał Twojej pracy. W skrajnych przypadkach, kiedy naprawdę nie możesz się skupić ustal z koleżankami i kolegami z pracy w jakich godzinach każdy z nich ma prawo do skupionej pracy bez żadnych naraz oraz zagadywanie. Dobrą opcją jest wybranie jednego dnia w tygodniu zupełnie bez rozpraszania i rozmów.

3. Trenuj jednozadaniowość

Multitasking, czy też jak kto woli – wielozadaniowość, generuje większy stres oraz zmniejsza produktywność naszej pracy. Zdecydowanie lepszą opcją jest otworzenie tylko jednego okna w przeglądarce, poświęcenie całej uwagi na jednym zadaniu, robienie przerw w ciągu dnia. Takie przerwy mogą być krótkie. Pamiętaj jednak, aby w tym czasie odejść od komputera oraz wszelkich urządzeń elektrycznych.

4. Kontroluj swoje myśli

Najtrudniejszym elementem świadomego zarządzania naszą uwagą jest kontrolowanie naszych myśli. W momencie kiedy nasz umysł będzie błądził, czyli wędrował do błahostek, wówczas nigdy nie będziemy potrafili kontrolować w swoich myśli w stu procentach. Dzięki umiejętne mu zarządzanie wagon będziemy o wiele bardziej produktywni i skupieniem. Staraj się wyjść szablon nowego wykreślania punktów na liście rzeczy do zrobienia i kieruj się realizacją ważnych zadań. Z pewnością odzyskasz wówczas kontrolę nad swoim czasem, a także priorytetami.

Zobacz też: http://www.homeinspiration.pl/nauka-nowej-umiejetnosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here