Meble na przedpokój

Wybierając meble do kuchni, warto również zwrócić uwagę na uchwyty. Często remontując lub wykańczając dom czy mieszkanie wybór uchwytów pozostawia się stolarzowi wykonującemu meble kuchenne. Ten niepozorny dodatek jednak ma bardzo istotne znaczenie podczas urządzania kuchni.
Przede wszystkim powinny być one dopełnieniem i doskonale komponować się ze stylem, w jakim urządzona ma być kuchnia. Sklepy internetowe, meblowe a także sklepy z okuciami meblowymi posiadają niezwykle bogatą ofertę uchwytów.
Zastanawiając się, jakie uchwyty do mebli kuchennych będą najlepiej pasowały, warto poszukać inspiracji w czasopismach, na blogach, a także na stronach internetowych o tematyce wnętrzarskiej. Warto także w przeglądarce internetowej poszukać zdjęć kuchni urządzonych w wybranym stylu.
Jednym z najpopularniejszych modeli są uchwyty relingowe. Dzięki swojej prostocie dobrze sprawdzą się one w każdej kuchni. Do wyboru są uchwyty o różnych długościach i w wielu kolorach, na przykład czerni, szarości, srebra, satyny lub mosiądzu. Z łatwością można je dopasować do wielu frontów. Bardzo ciekawie prezentują się, gdy zestawi się je w różnych długościach, na przykład w szafkach górnych przymocowane zostaną krótsze uchwyty, a w szufladach i dolnych szafkach dłuższe. Można je także bez problemu mocować pionowo lub poziomo, co w niektórych modelach jest niemożliwe. Pionowo zamontowane uchwyty ułatwią otwieranie lodówki w zabudowie bądź wysuwanych koszy cargo.
Bardziej nowoczesne są uchwyty krawędziowe. Zazwyczaj są one dostępne jako profile o długości około czterech metrów. Można je bez problemu dociąć i dopasować do szafek o różnych długościach, nawet niestandardowych. Zazwyczaj są one nabijane na górne krawędzie frontu, dzięki czemu fronty są gładkie, pozbawione wystających elementów. Ich zaletą niewątpliwie jest bardzo dyskretny montaż. Pasują one do małych, nowoczesnych kuchni.
Z całą pewnością niepowtarzalnego charakteru meblom kuchennym nadadzą uchwyty porcelanowe. Idealnie pasują do kuchni urządzonych w stylu angielskim lub prowansalskim. Pięknie podkreślają frezowane fronty. Tego typu uchwyty idealnie pasują również do stylowych mebli w salonie, sypialni czy łazience.
Coraz częściej spotkać można również uchwyty zwane muszelkami. Wygląd uchwytów przypomina muszlę. Bardzo dobrze komponują się one zarówno z meblami wykonanymi w stylu nowoczesnym, norweskim, prowansalskim czy też angielskim. Często na końcach posiadają one imitację nitów, co nadaje im niepowtarzalności. Zazwyczaj dostępne są one w kolorach czerni, szarości, beżu, bieli lub srebra.
Oczywiście meble kuchenne mogą być także całkowicie pozbawione uchwytów. Aby szuflady i fronty bez problemu można było otwierać należy zastosować odpowiednie prowadnice lub fronty. W szafkach najczęściej zamontowane są także odpowiednie mechanizmy, które umożliwiają domykanie szafek. Aby otworzyć szafkę lub szufladę wystarczy delikatnie nacisnąć na jej front. Takie rozwiązanie sprawdzi się w kuchni z lakierowanymi frontami, półmatowymi lub matowymi. Jedynym minusem mogą być pojawiające się na szafkach ślady palców, które powstają podczas otwierania i zamykania szafek i szuflad.
Do kuchni tradycyjnych, urządzonych w wiejskim lub klasycznym stylu warto wybrać uchwyty w formie drewnianych gałek. Można je także pomalować w wielu żywych odcieniach, na przykład zieleni, czerwieni czy niebieskiego aby ożywić tradycyjną kuchnię.
Coraz częściej spotkać można także uchwyty skórzane. Są one niebanalne i niezwykle oryginalne.
Wybierając uchwyty do swojej kuchni należy kierować się ich funkcjonalnością, kolorem oraz kształtem. Aby nadać meblom kuchennym charakteru i niepowtarzalności warto zdecydować się na uchwyty w kontrastowym kolorze. Do białych i jasnych frontów dobrze pasują uchwyty w kolorze czerni, szarości lub grafitu. Z kolei do ciemnych frontów można wybrać uchwyty w kolorze srebra, satyny lub bieli.
Cena uchwytów w zależności od wybranego modelu i producenta mieści się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za sztukę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here