Meble modułowe

Decydując się na modułowe meble, aranżacja pomieszczenia staje się świetną zabawą jak i sporym wyzwaniem. Taki wybór daje mnóstwo możliwości podczas urządzania konkretnego pomieszczenia. Wygląd salonu bądź sypialni w tej sytuacji zależy w dużej mierze od fantazji i pomysłowości właściciela.
Taki typ mebli odpowiada amatorom, którzy pasjonują się urządzaniem wnętrz a także indywidualistom, którzy pragną szybko i łatwo stworzyć wnętrze oryginalne i niebanalne. Niewątpliwie zaletą mebli modułowych jest fakt, iż z ograniczonej ilości elementów można stworzyć wiele niepowtarzalnych kompozycji.
Meble modułowe są idealnym rozwiązaniem w przypadku małych pomieszczeń, na przykład kawalerek. Łatwiej niż tradycyjne meble można je rozmieścić w małym pomieszczeniu, aby były one jak najbardziej funkcjonalne i praktyczne.
Meble systemowe skupiają w sobie wszystkie zalety nowoczesnych mebli. Decydując się na przykład na rozkładany narożnik, salon można z łatwością zmienić w gabinet bądź sypialnię. Często narożniki w zestawie posiadają praktyczny puf, który w małym pomieszczeniu może służyć również jako stolik.
Tego rodzaju meble są również świetnym wyborem do pokoju młodzieżowego. Umożliwiają one szybkie i łatwe przemeblowanie pokoju, nawet w pojedynkę. Jest to niezwykle przydatne, gdy dziecko lubi zmiany. Dzięki takim rozwiązaniom aranżuje ono swój pokój w dowolny sposób.
Meble można rozmieścić w taki sposób, aby zyskać jak najwięcej przestrzeni i optycznie powiększyć pomieszczenie. Stolik pod telewizor, półki, komody i witrynki mogą być umieszczone na jednej ścianie w salonie, bądź rozmieszczone po całym pomieszczeniu.
Ogromną zaletą mebli systemowych jest możliwość szybkiej wymiany frontów. Gdy pojawi się chęć zmiany mebli, można jedynie wymienić ten element, aby zyskać nowy i niebanalny zestaw. Takie rozwiązanie może być idealne w sytuacji gdy dziecko podrośnie i z dziecięcych mebli trzeba będzie stworzyć meble młodzieżowe lub w sytuacji gdy meble z salonu mają zostać przeniesione do sypialni lub pokoju gościnnego. Z całą pewnością jest to dużo tańsze rozwiązanie niż zakup nowych mebli. Wymiana frontów w zależności od ich ilości to zazwyczaj koszt kilkuset złotych.
Wymieniając klasyczne fronty można stworzyć wnętrze w nowoczesnym stylu, na przykład prowansalskim, skandynawskim czy angielskim. Oprócz frontów w szafkach, szafach i komodach warto zastanowić się również nad wymianą uchwytów. Jest to bardzo istotny detal, który nadaje pomieszczeniu charakteru i ożywia go. Chcąc zaaranżować wnętrze nowoczesne, najlepiej prezentują się uchwyty w kontrastowym kolorze, na przykład w odcieniach czerni, granatu, satyny czy miedzi, uchwyty relingowe lub nabijane. Aby uzyskać wnętrze o klasycznym wyglądzie ale również modnym, warto zastanowić się nad uchwytami w kształcie muszli lub uchwytami porcelanowymi. Doskonale komponują się one z frezowanymi frontami, pasują zarówno do mebli kuchennych, mebli w salonie jak i mebli łazienkowych. Należy pamiętać, aby uchwyty były również funkcjonalne.
Wybierając meble systemowe można stworzyć zestaw o dowolnej wielkości, w zależności od potrzeby i wielkości danego pomieszczenia.
W przypadku dużych pomieszczeń warto zdecydować się na spore zestawy mebli modułowych, które pozwolą świetnie zagospodarować pokój.
Nowoczesne meble systemowe doskonale sprawdzają się między innymi w pokoju młodzieżowym, biurze, gabinecie, w sypialni, w salonie, w pokoju małego dziecka, w jadalni a także w kuchni.
Tego rodzaju meble dostępne są w wielu sklepach internetowych oraz w stacjonarnych sklepach meblowych. Na stronach internetowych można stworzyć wstępny projekt. Cena zestawu uzależniona jest oczywiście od jego wielkości. Zazwyczaj mieści się ona w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
Należy jednak pamiętać, że zakup mebli modułowych jest inwestycją na długie lata. Wygląd pomieszczenia można odmienić za pomocą szybkiego przemeblowania. Dodatkowo meble można przenieść do innego pomieszczenia, gdyż z łatwością można je złożyć i ponownie skręcić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here