Mieszkanie na ostatnim piętrze

Mieszkania na ostatnim piętrze zawsze budziły sporo wątpliwości. Czy warto każdego dnia wspinać się na samą górę? Czy zimą jest chłodno, a latem gorąco? Pytań pada wiele, jednak nie zawsze słyszymy odpowiedzi. Zebraliśmy wszystkie wady i zalety mieszkania na ostatnim piętrze.

Czy to wieżowiec, czy może wiekowa kamienica – wszędzie pojawia się dylemat mieszkania na ostatnim piętrze. Czy warto przenosić się na samą górę? A może powinniśmy wystrzegać się ofert takich lokali? Sprawdzamy gdzie leży prawda.

Co trzeba wiedzieć o mieszkaniach na ostatnim piętrze?

Mieszkania na ostatnim piętrze, zwłaszcza w starszej zabudowie kuszą niepowtarzalnym klimatem. Często w skład takiego lokum wchodzą skosy, a okna osadzone są w dachu. To sprawia, że mieszkanie wydaje się wyjątkowe, a życie w nim będzie codzienną sielanką. Jeśli atmosfera mieszkania na ostatnim piętrze sprawie, że od razu zechcemy się tam wprowadzić bez względu na ewentualne niedogodności, od razu warto nastawić się na wynajęcie firmy od przeprowadzek, ponieważ wnoszenie całego dobytku oraz ciężkich sprzętów na ostatnie piętro może być ogromnym wysiłkiem.

Zalety mieszkania na samej górze

Wspomnieliśmy już o klimacie, ale zalet życia na samej górze budynku jest więcej. Przede wszystkim takie lokum docenią osoby, które cenią sobie prywatność. Na klatce schodowej jest mały ruch i raczej rzadko pukają do drzwi przypadkowi goście. Przez okna nie zaglądają wścibscy sąsiedzi ani przechodnie. W głośnym i zatłoczonym mieście mieszkanie na ostatnim piętrze może być swojego rodzaju ucieczką od gwaru i zgiełku. Do mieszkania nie dochodzą odgłosy z ulicy, które towarzyszą niemal non stop sąsiadom z parteru. Zamykając za sobą drzwi mieszkania, możemy się zupełnie odciąć od miasta. Warto też zaliczyć na poczet zalet brak sąsiadów nad nami, a więc brak jakichkolwiek hałasów. Jednocześnie nie tracimy doskonałego widoku, a wręcz jest on jeszcze piękniejszy niż w mieszkaniach pod nami. Z okien wieżowców roztacza się panorama na całe osiedle, a nawet miasto. Do środka wpada więcej słońca. Nie przesłaniają go drzewa ani inne budynki, a nocą lampy uliczne nie przeszkadzają spokojnie spać. Często też mieszkania na ostatnim piętrze mają wyższe sufity, przez co lokum wydaje się bardziej przestronne. Jeśli w mieszkaniu są skosy, możemy bardzo ciekawie zaaranżować nasze cztery kąty i stworzyć przestrzeń zupełnie inną, niż dziesiątki jednakowych mieszkań pod nami. Często też mieszkania na samej górze oferują większe balkony lub bezpośredni dostęp do dachu. Spodobało ci się mieszkanie na ostatnim piętrze? Sprawdź oferty takich lokali na https://obido.pl.

Wady mieszkania na ostatnim piętrze

W wieżowcach wyposażonych w windach, wchodzenie na ostatnie piętro jest niemal nieodczuwalne. Jednak jeśli każdego dnia musimy pokonywać stopnie na klatce schodowej, może to być test dla naszej kondycji. Głównym zarzutem wobec mieszkań na samej górze jest rozbieżność temperaturowa. Latem ze względu na dobre nasłonecznienie, wewnątrz może być bardzo ciepło i często klimatyzacja jest jedyną deską ratunku. Zimą z kolei możemy odczuć fakt, że nie jesteśmy otoczeni przez sąsiadów, którzy rozkręcają swoje kaloryfery. Ciepło szybko ucieka, więc rachunki za ogrzewanie rosną. Balkon, może i większy, ale często niezadaszony uniemożliwia wyjście na zewnątrz w czasie deszczu. Częstym problemem w wieżowcach jest niższe ciśnienie wody. W wielu miastach nadal zdarzają się sytuacje, gdzie mieszkańcy ostatnich pięter mają przerwy w dostawie bieżącej wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here