Nowoczesne fotele – prosty sposób na wypoczynek wysokiej jakości

0
3051

Fotele nieznacznie straciły na popularności w ostatnich latach i zaczęły kojarzyć się przede wszystkim z wyposażeniem biura. Do świata mebli wkroczyła jednak nowoczesność, która może zupełnie odmienić postrzeganie fotela w oczach współczesnego społeczeństwa. Zdecydowanie warto zrobić nieco miejsca w mieszkaniu i wstawić wygodny fotel. Sprawdź, które modele zapewnią ci kilka chwil relaksu.

Fotel z podnóżkiem

Klasyczny mebel może wkrótce powrócić do łask. Nowoczesne fotele z podnóżkiem są tworzone z myślą o ciężko pracujących osobach, które po całym dniu w pracy marzą o wysokiej jakości odpoczynku. Drzemka czy też kilka chwil z książką w ręce będzie czystą przyjemnością dzięki idealnemu wyprofilowaniu, ergonomicznym kształtom oraz wielu udogodnieniom.

Podnóżek może być elementem zestawu lub wysuwaną czy też rozkładaną częścią fotela. W ten sposób można zaoszczędzić na co dzień sporo miejsca, co może mieć szczególne znaczenie dla osób z małym mieszkaniem. W ofercie sklepów meblowych można obecnie znaleźć nawet fotele z funkcją masażu i podgrzewania, które pomogą stworzyć domowe centrum wypoczynku.

Fotel z funkcją relaksu

Prawdziwym hitem są ultranowoczesne fotele relaksacyjne. Wielofunkcyjne meble cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na zastosowanie innowacyjnych technologii, które znacząco podnoszą poziom komfortu. Modele z funkcją relaksu można regulować w niemalże dowolny sposób i np. ustawić w poziomej pozycji, która idealnie sprawdzi się podczas drzemki.

Fotele relaksacyjne idealnie pasują do mniejszych mieszkań, w których nie ma miejsca na wstawienie dodatkowej sofy. Taki mebel może sprawdzić się nie tylko w domowym zaciszu, ale także w biurze, poczekalni czy też hotelu. Kilka chwil w fotelu relaksacyjnym na pewno pomoże odzyskać siły do dalszej pracy nad ważnym projektem.

Fotel leżanka

Nieco zapomniany szezlong powraca w wielkim stylu. Zarówno klasyczne modele glamour, jak i futurystyczne fotele leżanki, idealnie pasują do mieszkań fanów nowoczesności. Współczesne szezlongi zostały wyposażone w szereg udogodnień na miarę XXI wieku. W sklepach meblowych można znaleźć fotele z funkcją relaksu, które zapewnią odprężenie zmęczonym plecom i nogom. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na modele z funkcją obrotową, która pozwala na szybką zmianę ustawienia fotela i obrócenie go w dowolnym kierunku.

Fotel bujany

Już wkrótce fotele bujane mogą przestać kojarzyć się jedynie z ulubionym meblem dziadków. Najbardziej nowoczesne modele zupełnie nie przypominają swojej klasycznej wersji i świetnie wpisują się w futurystyczne aranżacje. Na rynku są dostępne również eleganckie fotele bujane w starodawnym stylu.

Współcześni producenci zadbali o modny wygląd swoich mebli, jednak przede wszystkim skupili się na poprawieniu kwestii związanych z wygodą oraz bezpieczeństwem. Taki fotel na pewno przypadnie do gustu wszystkim osobom, które lubią uciąć sobie krótką drzemkę w ciągu dnia. Dostępne są nawet fotele bujane z funkcją relaksu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here