Niedrogie ekskluzywne meble do każdego mieszkania

Zaczynasz urlop i jak każdy statystyczny Polak zamiast odpoczywać, bierzesz się za remont. Takie życie, raz na jakiś czas trzeba to zrobić. Tym bardziej, że żona narzeka, a na fachowców szkoda pieniędzy. Bierzesz się sam za te robotę. Pomalowanie ścian nie jest w końcu żadną filozofią.
Remont za tobą, mieszkanie odnowione, odzyskało świeżość i wnętrza mają teraz nowy, modny kolor. Tylko te stare meble… Nie stać cie na nowe, także żona będzie musiała poczekać do następnego remontu. Może uda się wam odłożyć do tego czasu na nowe meble. Poczekaj, nie wnoś ich do domu. Zanieś do garażu i… odnów je! Tak, stare meble mogą zyskać nowy wygląd i to tanim kosztem. Jest wiele technik odnawiania mebli, ale ja proponuje najprostszą metodę, a mianowicie malowanie ich. Jak pomalować stare meble? To żadna filozofia. Wystarczy odrobina chęci, trochę wolnego czasu oraz zakupy w najbliższym markecie budowlanym.
Od czego zacząć? Najpierw przygotuj miejsce pracy. Najlepiej, by było to pomieszczenie przewiewne oraz takie, które pozwoli ci na swobodę ruchów. Zabezpiecz ściany i podłogę przed ewentualnymi zabrudzeniami. Następnie trzeba oczyścić meble.Tak naprawdę malowanie mebli nie jest skomplikowane, jednakże trzeba pamiętać, że meble są wykonane z różnych tworzyw i mogą wymagać innego traktowania.
Niezależnie od rodzaju tworzywa, musisz oczyścić powierzchnię mebla z zabrudzeń, plam, nieestetycznych pozostałości farb. Aby ułatwić to najlepiej poodkręcać wszelkie klamki i uchwyty. Po oczyszczeniu mebla warto wyszlifować go, a następnie wypełnić ubytki specjalną masą wypełniającą. Następnie znowu trzeba powierzchnie mebla zmatowić, zwiększy to przyczepność farby. Przecież nie chcemy, by cała nasza praca poszła na marne. Nie możemy zapomnieć o poszczególnych elementach przygotowań. Są one bardzo ważne i mają realne odzwierciedlenie w efekcie końcowym. Kiedy mamy już dobrze przygotowany mebel, możemy przejść do malowania. Tutaj mamy pełne pole popisu. Producenci oferują różne farby, których zastosowanie zależy od tego, jaki chcemy uzyskać efekt. Oto najpopularniejsze farby, które możemy znaleźć na sklepowych półkach:
– farba akrylowa – ma neutralny zapach, dość szybko schnie, nie jest polecana do mebli kuchennych, gdyż jej trwałość jest oceniana jako średnia
– farba kredowa – ma neutralny zapach, jest bezpieczna dla środowiska i dzieci, używana jest do postarzania mebli, gdyż nadaje ona właśnie takki charakterystyczny wygląd, ta farba również nie sprawdzi się przy meblach kuchennych
– farba alkidowa – jest trwała i odporna na czynniki zewnętrzne, z powodzeniem nadaje się do mebli kuchennych, niestety ma mocny, intensywny i drażniący zapach, farba schnie dość długo
– transparentna farba – daje transparentne, matowe wykończenie, jest zmywalna, nadaje się np. do postarzania drewnianych mebli z widocznymi słojami.
Meble malujemy pędzlem oraz wałkiem. W zakamarkach i trudno dostępnych miejscach sprawdzi się pędzel, natomiast wałek przyda się przy większych powierzchniach. Przygotuj się na to, że powierzchnie mebla będziesz musiał pomalować kilka razy. Oczywiście wszystko jest zależne od twojego zamysłu i wizji efektu końcowego.
Bardzo ważny jest kolor farby. Pamiętaj, by dobrać ją tak, by meble ładnie komponowały się ze świeżo pomalowanymi ścianami. Bardzo modne są białe meble, jednakże nie u wszystkich się one sprawdzają. Białe meble są bardzo wymagające, przede wszystkim w utrzymaniu czystości. Jednakże przy malowaniu mebli możesz stworzyć swój własny, abstrakcyjny wzór. Wystarczy np. kilka figur geometrycznych umieścić na meblu (zależy jakiej jest wielkości) i pomalować w różnych odcieniach. Takie meble na pewno zrobią wrażenie nie tylko na żonie. A wystarczy tylko dla ułatwienia pozaklejać dane figury taśmą, która będzie wyznaczała granicę.
Malowanie mebli jest jedną z najszybszych i najtańszych metod odnawiania mebli. Nie musisz już wydawać pieniędzy na nowe meble, które wcale nie będą oryginalne. Możesz sam stworzyć coś niepowtarzalnego i to za małe pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here