Ściana inna niż wszystkie, czyli fototapeta niebanalna

Fototapety zdobywają sobie coraz szersze grono wielbicieli – współczesne fototapety w niczym nie przypominają tych, które niektórzy mogą jeszcze pamiętać z czasów PRL. Nie mają w sobie nic z tandety – wręcz przeciwnie – to wysokiej jakości materiały dekoracyjne, które niebanalnie ozdobią ścianę w każdym pomieszczeniu i dodadzą mu stylu.

Nowoczesne fototapety do pokoju młodzieżowego

Fototapeta to doskonała alternatywa dla innych dekoracji ścian – np. obrazów, makat czy plakatów. Wysokiej jakości druk UV pozwala odtworzyć każdy wzór w najdrobniejszym szczególe, nawet na największej fototapecie. 

Kolory, zarówno wyraziste, mocne, jak i delikatne, np. pastele w różnych odcieniach, prezentują się doskonale – niezależnie od tego jaki, wzór wybierzemy – nowoczesny i minimalistyczny, czy też stylizowany na retro (np. mapy w kolorze sepii). Jednymi z najatrakcyjniejszych są fototapety młodzieżowe – dziesiątki, a nawet setki wzorów można z powodzeniem dopasować do pokoju każdego nastolatka – zarówno dziewczyny, jak i chłopaka. 

Młody człowiek na różne sposoby pragnie wyrazić siebie – nie bez powodu ten wiek nazywa się czasem buntu, co wyraża się m.in. w sposobie bycia i ubierania się. Nie inaczej jest z miejscem, które jest mu najbliższe – a więc własnym pokojem. Dość często zmieniające się pomysły i gusta młodego człowieka mogłyby być dość drogie, gdybyśmy chcieli nadążyć za tym, co aktualnie lubi, a co uważa już za niemodne. Tu z pomocą może nam przyjść np. fototapeta, czyli prosty, szybki i skuteczny sposób na zagospodarowanie ściany.

Nastolatka, który nie unika książek, zainteresują np. fototapety z motywem map, zabytków czy też reprodukcje znanych obrazów, kibica – fototapety z wzorami piłek i innego sprzętu sportowego, namiętnego słuchacza muzyki – fototapety z motywem nut, gitary i innych instrumentów muzycznych, młodego adepta sztuki – fototapety z wzorami znanymi z pop-artu, art deco itp., podróżnika – fototapety z krajobrazami czy zabytkami. Powodzeniem cieszą się także tapety idealne dla miłośników gier komputerowych, motoryzacji i wiele innych. 

Dmuchawce, latawce, wiatr

Ostatnie sezony na rynku wystroju wnętrz należą do świata roślin. Egzotyczne liście w kolorze głębokiej zieleni, rośliny egzotyczne i rodzime, girlandy kwiatów, bukiety, pojedyncze kwiaty we wszystkich możliwych kolorach i konstelacjach. Skomplikowane układy albo uproszczone – zgodnie z modą na minimalizm – formy, kontury czy grafiki. Wszystko to znajdziemy na nowoczesnych fototapetach wykonanych za pomocą druku UV, który idealnie odwzorowuje wszelkie akcenty kolorów natury.

Dla miłośnika przyrody inspiracją do stworzenia wyjątkowej aranżacji salonu może się stać m.in. fototapeta w dmuchawce. Motyw dmuchawców rozsiewanych przez wiatr, na tle porannego, południowego czy wieczornego nieba zrobi wrażenie zarówno na domownikach, jak i gościach.

Dmuchawce (podobnie jak inne rośliny) na fototapetach prezentowane są w różny sposób – w ujęciu statycznym i dynamicznym, naturalnym albo w wersji abstrakcyjnej czy też minimalistycznej. Wyjątkowy może się okazać wzór pojedynczego dmuchawca, jak i pęków unoszonych przez wiatr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here