Stylowe elementy kuchennego wystroju

Kuchnia to nie tylko pomieszczenie, w którym przygotowywane są posiłki. Przez wiele osób uważana jest przede wszystkim za serce domu. Warto zadbać, aby wnętrze kuchenne było funkcjonalne i stylowe. Oto propozycja kilku ciekawych rozwiązań do każdej kuchni.

Wózki kuchenne – jako barki lub wyspy

Barek w kuchni najczęściej kojarzy się z blatem umieszczonym pomiędzy jadalnią lub salonem a częścią kuchenną. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na takie rozwiązanie w swoim mieszkaniu. Wówczas funkcjonalnym rozwiązaniem mogą okazać się wózki kuchenne. Doskonale sprawdzą się podczas przewożenia gotowych potraw pomiędzy pomieszczeniami, a także jako mobilny barek do serwowania alkoholu podczas imprez.

Dodatkowo wózki kuchenne umożliwiają zgromadzenie w jednym miejscu wszelkich niezbędnych produktów oraz przyrządów. Najczęściej tego typu akcesorium wyposażone jest w szufladę, szafkę lub boczne półki. Nieodłącznym elementem są również kółka, dzięki którym wózki kuchenne można przemieszczać z miejsca na miejsce.

kuchnia

Warto także wspomnieć, że taki mobilny barek idealnie sprawdzi się podczas grillowania na świeżym powietrzu lub biesiadowania na tarasie, balkonie czy też w ogrodzie. To ułatwienie wykonywania niektórych obowiązków.

Stojak na kubki – praktycznie i stylowo

Kuchenne wyposażenie warto wzbogacić o stojak na kubki. Świetnie sprawdzi się on w każdej kuchni – zarówno mniejszej, jak i większej. Dzięki temu naczynia, które warto mieć zawsze pod ręką, nie będą przechowywane w szafkach, lecz np. na blacie. Stojak może pomieścić kilka ulubionych kubków, stanowiąc jednocześnie atrakcyjny element dekoracyjny kuchennej aranżacji. To także sposób na zaoszczędzenie miejsca w szafkach kuchennych.

Stojak na kubki może być wykonany z drewna, tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Model tego elementu wyposażenia warto wybrać z uwzględnieniem wystroju wnętrza. Warto zadbać, aby wpisał się on w koncepcję aranżacyjną kuchni. Alternatywą dla stojaka może być wieszak na kubki. Ten jednak wymaga przymocowania, np. do ściany. Producenci oferują również modele bez montażu, które można przymocować, np. do spodu wiszącej szafki kuchennej. Wszelkiego typu stojaki to nie tylko sposób na przechowywanie kubków, lecz także innych naczyń, w tym m.in. kieliszków do wina czy filiżanek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here